Przejdź do głównej zawartości

"Anielska" - Cynthia Hand

Anielska to kontynuacja książki Nieziemska autorstwa Cynthi Hand. Na wstępie zaprezentuję krótkie streszczenie poprzedniej części.
Główną bohaterką jest Clara Gardner. Dowiaduje się, że jest owocem miłości swojej matki i ojca, który okazał się być aniołem. Z tego powodu ma nadnaturalne moce i jest anielitką. Poznaje sekret, że każdy anielita musi w swoim życiu wykonać powierzone mu zadanie, a wskazówki śnią się w nocy lub są przekazywane podczas wizji na jawie. W pierwszej części dziewczynie nie udaje się wypełnić swojej misji, a przystojny Christian Presccot, któremu miała uratować życie, okazuje się anielitą.
źródło
Cynthia Hand to młoda amerykańska pisarka, wychowała się w Idaho. Teraz mieszka z mężem i dwójką małych dzieci w Kalifornii i prowadzi zajęcia z kreatywnego pisarstwa na Pepperdine University w Malibu.
Przejdę teraz do opisu powieści Anielska. Angela, koleżanka głównej bohaterki, zakłada w Jackson Hole Klub Aniołów, do którego należą Clara i jej brat Jeffrey oraz Christian. Ma to pomóc im zgłębić wiedzę na temat tego, kim są. W Wyoming pojawia się niespodziewanie Michael Gardner – ojciec głównej bohaterki, który wprowadza dużo zamieszania i przekazuje całkowicie nowe informacje dotyczące pochodzenia swoich dzieci. Tym samym dezaktualizuje zebrane wcześniej przez Angelę nowiny.
W tej części Clara czeka na nowe zadanie. Śnią jej się kolejne wizje przyszłości, lecz w żadnej z nich nie ma jej chłopaka – Tuckera.
Społeczność anielitów chce, żeby związała się z Christianem, bowiem on jest jej przeznaczeniem, a nie Tucker. Oprócz tego ma miejsce bardzo smutne wydarzenie – umiera jej matka.
Przytoczę teraz cytat, który najlepiej oddaje stan dezorientacji naszej anielitki: Jesteśmy sobie przeznaczeni – słyszę nagle w głowie. I nie potrafię rozpoznać, czy to moja, czy jego myśl.
Co postanowi Clara? Kogo wybierze? Co będzie z Klubem Aniołów?
Czy Jeffrey i Clara poradzą sobie po śmierci matki?
Tego już musicie dowiedzieć się sami.
Powieść Cynthii Hand to książka fantasy dla młodzieży, która przedstawia typowe problemy nastolatków, takie jak trudy związane z dokonywaniem właściwego wyboru, poznawanie siebie, odkrywanie nowych uczuć itp. Język książki jest dopracowany, zrozumiały, bez żadnych obcojęzycznych zapożyczeń. Czyta się ją szybko i przyjemnie. Jest to doskonała lektura na umilenie sobie wieczoru czy chwili, gdy dzień staje się monotonny. Pozwala na zapomnienie, bo przenosi w cudowny świat fantazji. Książka została wydana nakładem Wydawnictwa Amber, w 2012 roku. Cała fabuła to tylko wytwór wyobraźni autorki, ale momentami wydaje się realistyczna. Jest to świetna książka, która zaintryguje młodzież opowieścią o aniołach, ale również pokazuje i wyjaśnia wiele codziennych spraw. Okładka jest utrzymana w odcieniach niebieskiego i myślę, że przedstawia główną bohaterkę. Książka wciąga i sprawia, że zamiast odłożyć ją i zajmować się codziennymi sprawami, dalej czytamy, aż do samego końca. Przyznam się szczerze, że teraz niecierpliwie czekam na trzecią część opowieści ze świata anielitów. Jak najbardziej zachęcam do przeczytania tej serii, gdyż ewidentnie zasługuje na uwagę.


Recenzja dla:
Nastek

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Chłopcy 3. Zguba" Jakub Ćwiek

Nadszedł teraz czas na wcześniej zapowiadaną przeze mnie książkę zatytułowaną “Chłopcy 3. Zguba”. Jest to trzeci tom przygód Dzwoneczka i Chłopców. Różni się on od poprzednich części, co nie było dla mnie zaskoczeniem. To się kiedyś Chłopcom musiało przydarzyć.

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

KONKURS Z OKAZJI 1 URODZIN BLOGA!!

Witajcie Kochani,
Dziś startuje (spóźniony) konkurs z okazji 1 urodzin bloga. Na początku chciałabym podziękować każdemu, kto czyta, komentuje to co piszę. :) A teraz czas powiedzieć więcej o konkursie, którego współorganizatorem jest Wydawnictwo Media Rodzina.

Zasady konkursu:


Organizatorką konkursu jestem ja - właścicielka bloga Pasjonaci o książkach i Wydawnictwo Media Rodzina. Konkurs trwa od 7.07.2014 r do 28.07.2014 r( do godz. 23:59). Wyniki zostaną ogłoszone w ciągu 5 dni od zakończenia. Uczestnik musi posiadać adres zamieszkania na terenie Polski. Uczestnik musi spełnić następujące warunki:a) W komentarzu wyrazić chęć wzięcia udziału ( Zgłaszam się itp.) Zgłoszenie się jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przekazanie Wydawnictwu danych adresowych.  b) Podać w komentarzu swojego maila.  c)Odpowiedzi na pytania konkursowe wysłać na maila: basia3147@gmail.com
d)Polubić fp Pasjonaci o książkach i fp  Wydawnictwa. 5. Nagrodami są( po jednym egzemplarzu):"Gdzie jesteś, Bernadette&…