czwartek, 17 kwietnia 2014

"Anielska" - Cynthia Hand

Anielska to kontynuacja książki Nieziemska autorstwa Cynthi Hand. Na wstępie zaprezentuję krótkie streszczenie poprzedniej części.
Główną bohaterką jest Clara Gardner. Dowiaduje się, że jest owocem miłości swojej matki i ojca, który okazał się być aniołem. Z tego powodu ma nadnaturalne moce i jest anielitką. Poznaje sekret, że każdy anielita musi w swoim życiu wykonać powierzone mu zadanie, a wskazówki śnią się w nocy lub są przekazywane podczas wizji na jawie. W pierwszej części dziewczynie nie udaje się wypełnić swojej misji, a przystojny Christian Presccot, któremu miała uratować życie, okazuje się anielitą.
źródło
Cynthia Hand to młoda amerykańska pisarka, wychowała się w Idaho. Teraz mieszka z mężem i dwójką małych dzieci w Kalifornii i prowadzi zajęcia z kreatywnego pisarstwa na Pepperdine University w Malibu.
Przejdę teraz do opisu powieści Anielska. Angela, koleżanka głównej bohaterki, zakłada w Jackson Hole Klub Aniołów, do którego należą Clara i jej brat Jeffrey oraz Christian. Ma to pomóc im zgłębić wiedzę na temat tego, kim są. W Wyoming pojawia się niespodziewanie Michael Gardner – ojciec głównej bohaterki, który wprowadza dużo zamieszania i przekazuje całkowicie nowe informacje dotyczące pochodzenia swoich dzieci. Tym samym dezaktualizuje zebrane wcześniej przez Angelę nowiny.
W tej części Clara czeka na nowe zadanie. Śnią jej się kolejne wizje przyszłości, lecz w żadnej z nich nie ma jej chłopaka – Tuckera.
Społeczność anielitów chce, żeby związała się z Christianem, bowiem on jest jej przeznaczeniem, a nie Tucker. Oprócz tego ma miejsce bardzo smutne wydarzenie – umiera jej matka.
Przytoczę teraz cytat, który najlepiej oddaje stan dezorientacji naszej anielitki: Jesteśmy sobie przeznaczeni – słyszę nagle w głowie. I nie potrafię rozpoznać, czy to moja, czy jego myśl.
Co postanowi Clara? Kogo wybierze? Co będzie z Klubem Aniołów?
Czy Jeffrey i Clara poradzą sobie po śmierci matki?
Tego już musicie dowiedzieć się sami.
Powieść Cynthii Hand to książka fantasy dla młodzieży, która przedstawia typowe problemy nastolatków, takie jak trudy związane z dokonywaniem właściwego wyboru, poznawanie siebie, odkrywanie nowych uczuć itp. Język książki jest dopracowany, zrozumiały, bez żadnych obcojęzycznych zapożyczeń. Czyta się ją szybko i przyjemnie. Jest to doskonała lektura na umilenie sobie wieczoru czy chwili, gdy dzień staje się monotonny. Pozwala na zapomnienie, bo przenosi w cudowny świat fantazji. Książka została wydana nakładem Wydawnictwa Amber, w 2012 roku. Cała fabuła to tylko wytwór wyobraźni autorki, ale momentami wydaje się realistyczna. Jest to świetna książka, która zaintryguje młodzież opowieścią o aniołach, ale również pokazuje i wyjaśnia wiele codziennych spraw. Okładka jest utrzymana w odcieniach niebieskiego i myślę, że przedstawia główną bohaterkę. Książka wciąga i sprawia, że zamiast odłożyć ją i zajmować się codziennymi sprawami, dalej czytamy, aż do samego końca. Przyznam się szczerze, że teraz niecierpliwie czekam na trzecią część opowieści ze świata anielitów. Jak najbardziej zachęcam do przeczytania tej serii, gdyż ewidentnie zasługuje na uwagę.


Recenzja dla:
Nastek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...