czwartek, 27 marca 2014

„Wszystko zostaje w rodzinie” Aneta Jadowska

Wszystko zostaje w rodzinie” autorstwa Anety Jadowskiej to kolejny tom przygód niezwykłej wiedźmy i jej przyjaciół. Jest to jedna z niewielu serii polskiej fantastyki, które uwielbiam. Dora Wilk tym razem jedzie do Trójprzymierza, ale nie w celach rekreacyjnych.
Okładka książki Wszystko zostaje w rodzinie
źródło
W gnieździe Gajusza dochodzi do zadziwiających samobójstw. Wampiry zapominają, że im szkodzi światło słoneczne i wystawiają się na jego śmiertelne dla nich działanie. W stadzie Olafa również nie jest dobrze. Są łamane rozkazy Alfy oraz ktoś nawołuje inne wilki do nieposłuszeństwa. Tylko Dora jest w stanie przywrócić porządek. Nie obejdzie się bez intryg, krwi i ofiar.

Dopiero w Trójprzymierzu wiedźma analizuje swoją przynależność i obecną sytuację. Najlepiej opisuje to cytat: „Czasem łudziłam się, że mam to za sobą, że bolesne niedopasowanie, które towarzyszyło mi między ludzką rodziną, minęło bezpowrotnie, że jestem wśród swoich, ale wygląda na to, że właściwej nie ma takich jak ja, trochę odmieńców...”
Dora od pierwszego tomu przeszła ogromną metamorfozę i ze zwykłej wiedźmy płodności stała się kimś więcej. Magia Pani Północy, Alfa stada wilków, matka-mistrzyni dwójki wampirów, członkini triumwiratu, wraz z aniołem i diabłem; i w związku z tym drugim. Nie poczuwa się jednak do pełnej odpowiedzialności za wilki, wampiry i nie solidaryzuje się z innymi wiedźmami. Największe znaczenie ma dla niej miłość Mirona i Joshui. W pewnym momencie zauważa jednak konieczność zmiany. Dostrzega, że jej dotychczasowe podejście do wszystkiego przyczynia się do dużego chaosu w świecie magii.
Cała ta sytuacja wymaga szybkiego działania. Nie będzie to łatwe zadanie, ale efekt końcowy będzie niezwykły. Dora określi swoją pozycję w stadzie, a przy okazji utrze nosa kilku osobnikom.
W tej części zagłębiamy się w strukturę gniazda wampirów. Poznajemy wiele tajemnic z nim związanych, przeszłość Olafa i sekrety lukoi. Baal wcieli się w rolę swatki...

Uważam, że styl powieści jest bardzo dobry. To już czwarty tom z tej serii, ale na szczęście nie ma tu nudy. Nie jest ta część również dopisywana na siłę. Z niecierpliwością czekam na dalsze przygody rudej wiedźmy. Szczerze polecam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...