piątek, 7 marca 2014

„Chłopcy 2. Bangarang” Jakub Ćwiek

„Chłopcy 2. Bangarang” to kontynuacja tomu pierwszego. Dzwoneczek obawia się, że Piotruś może wykryć ślady magii, więc zakazuje Chłopcom używania cudownego proszku. W tej sytuacji jedynym wyjściem na zarobkowanie wydaje się odnowienie zrujnowanego lunaparku, w którym mieszkają i rozkręcenie biznesu. Utrudniać im to zamierzają podejrzani przedsiębiorcy, konkurencyjne gangi oraz zdrajcy.

Okładka książki Chłopcy 2. BangarangW tym tomie Jakub Ćwiek rozbudowuje świat Chłopców, który w pierwszej części był w większości owiany tajemnicą. Dowiadujemy się, że motocyklowy gang „Zagubieni Chłopcy” to organizacja międzynarodowa. Poznajemy również więcej szczegółów dotyczących ucieczki z Nibylandii. Odwiedzamy Paragona, który postanowił stać się dorosłym i się ożenił. Zaglądamy też w przeszłość, aby zobaczyć jedynego mężczyznę, którego Chłopcy skłonni są nazywać tatą..
W tej części większą rolę odgrywa Kubuś, pojawiają się też nowi bohaterowie.


Oczywiście książkę cechuje rozpoznawalny styl autora. W pierwszym tomie były momenty zabawne oraz refleksyjne. Język jest odpowiedni dla tej powieści czyli jest tu dużo mocnych słów. Polecam ją fanom autora oraz osobom lubiącym motocyklowe przygody. Zdradzać fabuł nie mam zamiaru, aby nie popsuć przyjemności z lektury.

Recenzja dla:
Wydawnictwa SQNTytuł: „Chłopcy 2. Bangarang”
Autor: Jakub Ćwiek
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Ilość stron: 303

Gatunek: Fantastyka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...