Przejdź do głównej zawartości

„Chłopcy 2. Bangarang” Jakub Ćwiek

„Chłopcy 2. Bangarang” to kontynuacja tomu pierwszego. Dzwoneczek obawia się, że Piotruś może wykryć ślady magii, więc zakazuje Chłopcom używania cudownego proszku. W tej sytuacji jedynym wyjściem na zarobkowanie wydaje się odnowienie zrujnowanego lunaparku, w którym mieszkają i rozkręcenie biznesu. Utrudniać im to zamierzają podejrzani przedsiębiorcy, konkurencyjne gangi oraz zdrajcy.

Okładka książki Chłopcy 2. BangarangW tym tomie Jakub Ćwiek rozbudowuje świat Chłopców, który w pierwszej części był w większości owiany tajemnicą. Dowiadujemy się, że motocyklowy gang „Zagubieni Chłopcy” to organizacja międzynarodowa. Poznajemy również więcej szczegółów dotyczących ucieczki z Nibylandii. Odwiedzamy Paragona, który postanowił stać się dorosłym i się ożenił. Zaglądamy też w przeszłość, aby zobaczyć jedynego mężczyznę, którego Chłopcy skłonni są nazywać tatą..
W tej części większą rolę odgrywa Kubuś, pojawiają się też nowi bohaterowie.


Oczywiście książkę cechuje rozpoznawalny styl autora. W pierwszym tomie były momenty zabawne oraz refleksyjne. Język jest odpowiedni dla tej powieści czyli jest tu dużo mocnych słów. Polecam ją fanom autora oraz osobom lubiącym motocyklowe przygody. Zdradzać fabuł nie mam zamiaru, aby nie popsuć przyjemności z lektury.

Recenzja dla:
Wydawnictwa SQNTytuł: „Chłopcy 2. Bangarang”
Autor: Jakub Ćwiek
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Ilość stron: 303

Gatunek: Fantastyka

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

"Bankrut" - Nasza Księgarnia

Wydawnictwo Nasza Księgarnia zabrało się za spolszczenie gry Wheedle i dzięki temu z
Wrocławia do Warszawy przywiozłam karciankę Bankrut. Recenzję napisałam dopiero teraz,
ponieważ od razu wciągnęła mnie ta gra, a potem czas zabrała mi szkoła.

Pakiet trzech recenzji książek tematycznych - [„Wielka księga ogrodnika i działkowca” - Wolfgang Kawollek, „Encyklopedii małego ogrodu” - Andrew Wilson, „Ogród marzeń” - Agnes Pahler]

Oto przed Wami tekst, który jest recenzją aż trzech książek. Pozwoliłam sobie to połączyć, gdyż są to poradniki dotyczące podobnych zagadnień.
Wolfgang Kawollek jest technikiem ogrodnikiem. Wcześniej prowadził centrum ogrodnicze. Obecnie jest kierownikiem technicznym kompleksu edukacyjnego i hodowlanego dla studentów botaniki Uniwersytetu Kassel. Bierze czynny udział i świadczy wszechstronną pomoc w przygotowaniu oraz dalszym kształceniu ogrodników, jako wykładowca, referent, trener oraz specjalista i ekspert. Jest autorem licznych publikacji z zakresu ogrodnictwa i hodowli oraz uprawy roślin. W 1991 roku za wkład w literaturę przedmiotu otrzymał nagrodę niemieckiego towarzystwa Ogrodniczego, Deutsche Gartenbau-Gesellschaft.