niedziela, 9 lutego 2014

"Niewierność" - Charles Dubow

Seria „Gorzka Czekolada” to kryminały, komedie, romanse i thrillery. Ostatnio często sięgam po książki z tej serii, która jest tak świetna, że aż chcę więcej kolejnych tytułów. Kolejną powieścią, którą miałam sposobność przeczytać ma w sobie kilka wątków romantycznych i psychologicznych.

Autorem książki jest Charls Dubow, urodzony w Nowym Jorku, absolwent dwóch uniwersytetów.
Pracował jako drwal, owczarz w Nowej Zelandii, a z czasem jako redaktor najważniejszych portali internetowych. Mieszka w USA wraz z rodziną.

„Niewierność” to powieść opowiadająca o miłości, namiętności i zdradzie, czyli trzech najważniejszych uczuciach. Podczas lektury zapoznajemy się z trzema różnymi punktami widzenia: osoby zdradzonej, zdradzającego i jego kochanki. Główny narrator w tej powieści to wierny przyjaciel rodziny, Walter.

Harry Winslow i jego żona Madelaine to dobrana para, która lubi korzystać z życia. Kochają luksus i zabawę, mają również pieniądze, prestiż i wysoką pozycje społeczną. Harry to początkujący pisarz, a Maddy spełnia się jako żona i matka. Wszystko jest wręcz idealne. Winslowie mają grono wiernych przyjaciół, bawią się na prywatnych przyjęciach. Otacza ich grono osób, które im tego wszystkiego zazdroszczą. Wszystko się zmienia, gdy znikąd pojawią się Claire - młoda dziewczyna zachwycona tak idealnie dobraną parą. Wchodzi w ich życie z butami i niszczy wszystko.
Ta książka to debiut literacki autora, ale napisana jest w sposób profesjonalny, język i styl są wręcz bez zarzutu. Akcja toczy się w idealnym tempie, treść jest ciekawa, wciągająca i poruszająca. Nie ma w niej miejsca na nudę, gdyż wywołuje ona zbyt wiele emocji. Jest taki jeden cytat, który oddaje wszystko co jest w tej powieści zawarte „ Człowiek nie jest bez skazy i nigdy nie jest zadowolony z tego, co ma” - pochodzi on z Tajemniczej wyspy Juliusza Verne i najtrafniej obrazuje przekaz tej powieści. Książkę z czystym sercem polecam.


Za książkę serdecznie dziękuję wydawnictwu Media Rodzina.

Tytuł: „Niewierność”
Autor: Charles Dubow
Wydawnictwo: Media Rodzina
Ilość stron: 376Ocena:9,5/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...