Przejdź do głównej zawartości

"Niewierność" - Charles Dubow

Seria „Gorzka Czekolada” to kryminały, komedie, romanse i thrillery. Ostatnio często sięgam po książki z tej serii, która jest tak świetna, że aż chcę więcej kolejnych tytułów. Kolejną powieścią, którą miałam sposobność przeczytać ma w sobie kilka wątków romantycznych i psychologicznych.

Autorem książki jest Charls Dubow, urodzony w Nowym Jorku, absolwent dwóch uniwersytetów.
Pracował jako drwal, owczarz w Nowej Zelandii, a z czasem jako redaktor najważniejszych portali internetowych. Mieszka w USA wraz z rodziną.

„Niewierność” to powieść opowiadająca o miłości, namiętności i zdradzie, czyli trzech najważniejszych uczuciach. Podczas lektury zapoznajemy się z trzema różnymi punktami widzenia: osoby zdradzonej, zdradzającego i jego kochanki. Główny narrator w tej powieści to wierny przyjaciel rodziny, Walter.

Harry Winslow i jego żona Madelaine to dobrana para, która lubi korzystać z życia. Kochają luksus i zabawę, mają również pieniądze, prestiż i wysoką pozycje społeczną. Harry to początkujący pisarz, a Maddy spełnia się jako żona i matka. Wszystko jest wręcz idealne. Winslowie mają grono wiernych przyjaciół, bawią się na prywatnych przyjęciach. Otacza ich grono osób, które im tego wszystkiego zazdroszczą. Wszystko się zmienia, gdy znikąd pojawią się Claire - młoda dziewczyna zachwycona tak idealnie dobraną parą. Wchodzi w ich życie z butami i niszczy wszystko.
Ta książka to debiut literacki autora, ale napisana jest w sposób profesjonalny, język i styl są wręcz bez zarzutu. Akcja toczy się w idealnym tempie, treść jest ciekawa, wciągająca i poruszająca. Nie ma w niej miejsca na nudę, gdyż wywołuje ona zbyt wiele emocji. Jest taki jeden cytat, który oddaje wszystko co jest w tej powieści zawarte „ Człowiek nie jest bez skazy i nigdy nie jest zadowolony z tego, co ma” - pochodzi on z Tajemniczej wyspy Juliusza Verne i najtrafniej obrazuje przekaz tej powieści. Książkę z czystym sercem polecam.


Za książkę serdecznie dziękuję wydawnictwu Media Rodzina.

Tytuł: „Niewierność”
Autor: Charles Dubow
Wydawnictwo: Media Rodzina
Ilość stron: 376Ocena:9,5/10

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

"Bankrut" - Nasza Księgarnia

Wydawnictwo Nasza Księgarnia zabrało się za spolszczenie gry Wheedle i dzięki temu z
Wrocławia do Warszawy przywiozłam karciankę Bankrut. Recenzję napisałam dopiero teraz,
ponieważ od razu wciągnęła mnie ta gra, a potem czas zabrała mi szkoła.

Pakiet trzech recenzji książek tematycznych - [„Wielka księga ogrodnika i działkowca” - Wolfgang Kawollek, „Encyklopedii małego ogrodu” - Andrew Wilson, „Ogród marzeń” - Agnes Pahler]

Oto przed Wami tekst, który jest recenzją aż trzech książek. Pozwoliłam sobie to połączyć, gdyż są to poradniki dotyczące podobnych zagadnień.
Wolfgang Kawollek jest technikiem ogrodnikiem. Wcześniej prowadził centrum ogrodnicze. Obecnie jest kierownikiem technicznym kompleksu edukacyjnego i hodowlanego dla studentów botaniki Uniwersytetu Kassel. Bierze czynny udział i świadczy wszechstronną pomoc w przygotowaniu oraz dalszym kształceniu ogrodników, jako wykładowca, referent, trener oraz specjalista i ekspert. Jest autorem licznych publikacji z zakresu ogrodnictwa i hodowli oraz uprawy roślin. W 1991 roku za wkład w literaturę przedmiotu otrzymał nagrodę niemieckiego towarzystwa Ogrodniczego, Deutsche Gartenbau-Gesellschaft.