Przejdź do głównej zawartości

"ŚNIEŻKA MUSI UMRZEĆ" - Nele Neuhaus


„Śnieżka musi umrzeć” to kolejny kryminał z serii „Gorzka Czekolada”, który miałam przyjemność czytać. Jest ona powiązana z dwoma poprzednimi powieściami Nele Neuhaus: „Przyjaciele po grób” i „Głębokie rany”. Z informacji na okładce dowiadujemy się, że jest to pierwszy kryminał z tej serii, mimo to uważam, że lepiej przeczytać go jako trzecią część dlatego, że wydarzenia w tej powieści następują po „Przyjaciele po grób” i „Głębokie rany”.

Tobias Sartorius został skazany za morderstwo dwóch nastolatek, które dobrze znał. Wszystkie poszlaki wskazywały na niego. Po dziesięciu latach wychodzi na wolność - wraca do rodzinnego domu i ojca. Na miejscu czeka go wiele niespodzianek. Sąsiedzi przypominają mu o wydarzeniach sprzed lat. Wytykają go palcami, na ścianie domu wypisują obraźliwe hasła i w sklepie nie chcą obsłużyć jego ojca. Wkrótce poznaje Amelie, nastolatkę, która zachowuje się inaczej niż wszyscy mieszkańcy miasteczka.
Amelie jest przyjazna, chce pomóc Tobiasowi i w tym celu szuka informacji o sprawie morderstw nastolatek. Jej przyjaciel, Thies – chłopiec z autyzmem, który prawie nie mówi, pewnego dnia przynosi obrazy, których Amelie zobowiązuje się nie oglądać. Jednak ciekawość dziewczyny zwycięża i rozwija płótna, na których są namalowane przerażające sceny. Nastolatka szuka punktu obserwacyjnego, z którego autor obrazów obserwował wydarzenia rozgrywające się w czasie miejscowego festynu. Dziewczyna domyśla się, że autorem szokujących obrazów jest jej przyjaciel, który następnego dnia pokazuje sekretne miejsce, w którym spoczywa mumia Królewny Śnieżki. Po tym wydarzeniu chłopak i dziewczyna tajemniczo znikają...
Czy Amelie i Thies się odnajdą? Czy wyjaśni się sprawa morderstw z sprzed dziesięciu lat?
Tego dowiecie się w trakcie lektury „Śnieżka musi umrzeć”.

Czytając powieść Nele Neuhaus mamy możliwość zapoznania się z wydarzeniami z perspektywy kilku bohaterów. Autorka wciąż nas zaskakuje niespodziewanym rozwojem spraw. Gdy myślimy, że jesteśmy blisko rozwiązania zagadki, to nagle pojawiają się nowe poszlaki. Powieść jest napisana lekko, a przy okazji trzyma ciągle w napięciu, dzięki temu książkę czyta się jednym tchem. Polecam.


Za książkę dziękuje Wydawnictwu Media Rodzina.Tytuł:”Śnieżka musi umrzeć”
Autor: Nele Neuhaus
Wydawnictwo: Media Rodzina
Ilość stron: 520
Gatunek: Kryminał


Ocena: 10/10


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

"Bankrut" - Nasza Księgarnia

Wydawnictwo Nasza Księgarnia zabrało się za spolszczenie gry Wheedle i dzięki temu z
Wrocławia do Warszawy przywiozłam karciankę Bankrut. Recenzję napisałam dopiero teraz,
ponieważ od razu wciągnęła mnie ta gra, a potem czas zabrała mi szkoła.

Pakiet trzech recenzji książek tematycznych - [„Wielka księga ogrodnika i działkowca” - Wolfgang Kawollek, „Encyklopedii małego ogrodu” - Andrew Wilson, „Ogród marzeń” - Agnes Pahler]

Oto przed Wami tekst, który jest recenzją aż trzech książek. Pozwoliłam sobie to połączyć, gdyż są to poradniki dotyczące podobnych zagadnień.
Wolfgang Kawollek jest technikiem ogrodnikiem. Wcześniej prowadził centrum ogrodnicze. Obecnie jest kierownikiem technicznym kompleksu edukacyjnego i hodowlanego dla studentów botaniki Uniwersytetu Kassel. Bierze czynny udział i świadczy wszechstronną pomoc w przygotowaniu oraz dalszym kształceniu ogrodników, jako wykładowca, referent, trener oraz specjalista i ekspert. Jest autorem licznych publikacji z zakresu ogrodnictwa i hodowli oraz uprawy roślin. W 1991 roku za wkład w literaturę przedmiotu otrzymał nagrodę niemieckiego towarzystwa Ogrodniczego, Deutsche Gartenbau-Gesellschaft.