Przejdź do głównej zawartości

"PRZEWODNIK PO NOWEJ MATURZE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO"

PRZEWODNIK PO MATURZE Z ANGIELSKIEGO
„Przewodnik po nowej maturze z języka angielskiego” dla poziomu podstawowego i rozszerzonego to świetnie przygotowany zbiór materiału do powtórzenia swojej wiedzy i umiejętności przed egzaminem z angielskiego. Są to 4 działy, podzielone na kolejne pod-tematy, dzięki którym wszystko jest łatwe do zrozumienia. Materiał omawiany w książce to podsumowanie czasów obowiązujących w języku angielskim, powtórzenie słownictwa (na poziomie podstawowym i rozszerzonym), a także zwrotów i reguł, według których należy pisać wiadomości, ogłoszenia, oferty, reklamacje, zaproszenia czy listy – formalne i nieformalne. Książka ukazuje nam także szereg sposobów wyrażania skarg, próśb, udzielania rad, pozwalania,przepraszania, wyrażania opinii, przeprowadzania rozmowy rekrutacyjnej, opisywania ilustracji, pisania dłuższych form pisemnych, takich jak recenzja, opis, rozprawka, opowiadanie. To wszystko mamy wyjaśnione krok po kroku, co ułatwia powtórkę i udoskonalenie swojej znajomości angielskiego. Książka umożliwia też zapoznanie się z formą przyznawania punktów za poszczególne zadania, dzięki czemu rokujemy lepszym przygotowaniem do egzaminów poprzez rozwiązywanie przykładowych zadań (15 zestawów).

„Przewodnik po nowej maturze z języka angielskiego” Wydawnictwa Enset polecam przede wszystkim maturzystom, zdającym egzamin z tego języka oraz osobom, chcącym pogłębić swoją wiedzę i udoskonalić umiejętności pisania dłuższych form.


Za książkę dziękuje Wydawnictwu Enset.
Autor: Radosław Swigon

Wydawnictwo: Enset

Ilość stron: 208

Okładka: miękka

Cena: 39

Ocena: 5/5Recenzja dla:


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

"Bankrut" - Nasza Księgarnia

Wydawnictwo Nasza Księgarnia zabrało się za spolszczenie gry Wheedle i dzięki temu z
Wrocławia do Warszawy przywiozłam karciankę Bankrut. Recenzję napisałam dopiero teraz,
ponieważ od razu wciągnęła mnie ta gra, a potem czas zabrała mi szkoła.

Pakiet trzech recenzji książek tematycznych - [„Wielka księga ogrodnika i działkowca” - Wolfgang Kawollek, „Encyklopedii małego ogrodu” - Andrew Wilson, „Ogród marzeń” - Agnes Pahler]

Oto przed Wami tekst, który jest recenzją aż trzech książek. Pozwoliłam sobie to połączyć, gdyż są to poradniki dotyczące podobnych zagadnień.
Wolfgang Kawollek jest technikiem ogrodnikiem. Wcześniej prowadził centrum ogrodnicze. Obecnie jest kierownikiem technicznym kompleksu edukacyjnego i hodowlanego dla studentów botaniki Uniwersytetu Kassel. Bierze czynny udział i świadczy wszechstronną pomoc w przygotowaniu oraz dalszym kształceniu ogrodników, jako wykładowca, referent, trener oraz specjalista i ekspert. Jest autorem licznych publikacji z zakresu ogrodnictwa i hodowli oraz uprawy roślin. W 1991 roku za wkład w literaturę przedmiotu otrzymał nagrodę niemieckiego towarzystwa Ogrodniczego, Deutsche Gartenbau-Gesellschaft.