Przejdź do głównej zawartości

"Przebudzenie Arkadii" - Kai Meyer

Przebudzenie Arkadii - Kai Meyer„Przebudzenie Arkadii” to powieść autorstwa Kai'a Meyera zawierająca w sobie wątki mafijne, mitologiczne i miłosne. Do przeczytania książki zachęca ładna i lekko tajemnicza okładka.
Moim zdaniem okładka oddaje moje wyobrażenie głównej bohaterki.

Rosa Alcantara jest nastolatką po przejściach. Z Nowego Jorku wyrusza na Sycylię aby, odetchnąć od spraw, które ją przytłoczyły. Na Sycylii czuje się jak w filmie z dawnych lat. Szofer, który odbiera nowo poznanego chłopaka, pałac jej ciotki, które swoje lata świetności ma już za sobą, plotki, które krążą po całej wyspie i wojna mafijna pomiędzy Alcantarami i Carnevarami, walczącymi ze sobą od dawna. Alessandro Carnevara ma naturalny urok, chłodną postawę i elegancję, które przyciągają uwagę Rosy.
Wszystko byłoby świetnie gdyby nie to, że ich rodziny są ze sobą skłócone, a na chłopaka krępują obowiązki względem obowiązki względem rodziny. Ich wzajemne zauroczenie uruchamia serię nietypowych wydarzenia, które całkowicie zaskakują dziewczynę. Na wyspie mafie żądzą się własnymi prawami, a wśród rodzin jest klątwa śródziemnomorskiego mitu. Czy Rosa jest gotowa to zaakceptować? O tym musicie już przekonać się sami.

Autor ma na swoim koncie już kilka powieści, ale„Arkadia” to jego nowa trylogia dla młodzieży.
Akcja powieści z początku mozolnie posuwa się do przodu. W pierwszych rozdziałach czytelnik sam jest w stanie się domyślić, co będzie dalej. Dopiero w momencie, gdy Rosa poznaje więcej szczegółów o swojej rodzinie to tempo przyspiesza.
Lektura jest lekka w odbiorze. Rosa, jako jedna z głównych bohaterów, nie jest naiwna, jej zachowanie bywa nawet często irytujące. Jest sprytna, odważna, potrafi być pyskata i złośliwa.
Książkę polecam i mam nadzieję, że w drugiej części już od pierwszych stron fabuła będzie wciągająca.Za książkę dziękuję Wydawnictwu Media Rodzina.
Tytuł:”Przebudzenie Arkadii”
Autor: Kai Meyer
Wydawnictwo: Media Rodzina
Ilość stron: 448
Gatunek: FantasyOcena: 7/10


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Chłopcy 3. Zguba" Jakub Ćwiek

Nadszedł teraz czas na wcześniej zapowiadaną przeze mnie książkę zatytułowaną “Chłopcy 3. Zguba”. Jest to trzeci tom przygód Dzwoneczka i Chłopców. Różni się on od poprzednich części, co nie było dla mnie zaskoczeniem. To się kiedyś Chłopcom musiało przydarzyć.

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

KONKURS Z OKAZJI 1 URODZIN BLOGA!!

Witajcie Kochani,
Dziś startuje (spóźniony) konkurs z okazji 1 urodzin bloga. Na początku chciałabym podziękować każdemu, kto czyta, komentuje to co piszę. :) A teraz czas powiedzieć więcej o konkursie, którego współorganizatorem jest Wydawnictwo Media Rodzina.

Zasady konkursu:


Organizatorką konkursu jestem ja - właścicielka bloga Pasjonaci o książkach i Wydawnictwo Media Rodzina. Konkurs trwa od 7.07.2014 r do 28.07.2014 r( do godz. 23:59). Wyniki zostaną ogłoszone w ciągu 5 dni od zakończenia. Uczestnik musi posiadać adres zamieszkania na terenie Polski. Uczestnik musi spełnić następujące warunki:a) W komentarzu wyrazić chęć wzięcia udziału ( Zgłaszam się itp.) Zgłoszenie się jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przekazanie Wydawnictwu danych adresowych.  b) Podać w komentarzu swojego maila.  c)Odpowiedzi na pytania konkursowe wysłać na maila: basia3147@gmail.com
d)Polubić fp Pasjonaci o książkach i fp  Wydawnictwa. 5. Nagrodami są( po jednym egzemplarzu):"Gdzie jesteś, Bernadette&…