Przejdź do głównej zawartości

„Ginko. Księżycowy miesiąc” - Karoliny Michalskiej

Ginko. Księżycowy miesiąc - Karolina Michalska
źródło
Ginko. Księżycowy miesiąc”Karoliny Michalskiej to młodzieżowa powieść fantasy. Oprawa graficzna książki jest ładna, utrzymana w odcieniach niebieskiego i kolorze białym, co przyciąga wizualnie.

Cała historia rozpoczyna się bardzo mrocznie. Otóż główną bohaterką jest Ginko czyli Nicole De Vries. Mężczyzna jest genetykiem, który postanowił zbadać świat demonów, w tym celu poślubił matkę dziewczyny – demonice.
Z różnych powodów Alvaro zostawił swoją córkę na ulicy. Jednak Ginko to yokai – Kobieta z cechami demona (w tym wypadku kocimi), która zdaje sobie sprawę z własnych mocy i potrafi je wykorzystać w wymagających tego sytuacjach. Jednakże tkwiące w niej instynkty kazały jej zabijać ludzi. Z tego powodu władze miasta wystawiły nagrodę za schwytanie dziewczyny. Główna bohaterka jednakże nie daje się złapać. Wszystko się zmienia, gdy spotyka Sensei i zaczyna dla niej pracować. Staje się przez to płatną zabójczynią. Po więcej zapraszam do lektury.

Autorka wykreowała mroczny świat, gdzie roi się od demonów.
Jej to powieść oryginalna w swoim gatunku opowiadająca o dziewczynie żądnej walki, krwi i adrenaliny. Nie liczą się dla niej dobra materialne, uwielbia podróżować i odkrywać nowe miejsca.
Zachęcam do lektury tej pozycji.Za egzemplarz recenzyjny książki dziękuję Wydawnictwu WFW.
Tytuł: „Ginko. Księżycowy miesiąc”
Autor: Karolina Michalska
Wydawnictwo: WFW
Ilość stron:356
Gatunek: FantasyOcena:9/10

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

"Bankrut" - Nasza Księgarnia

Wydawnictwo Nasza Księgarnia zabrało się za spolszczenie gry Wheedle i dzięki temu z
Wrocławia do Warszawy przywiozłam karciankę Bankrut. Recenzję napisałam dopiero teraz,
ponieważ od razu wciągnęła mnie ta gra, a potem czas zabrała mi szkoła.

Pakiet trzech recenzji książek tematycznych - [„Wielka księga ogrodnika i działkowca” - Wolfgang Kawollek, „Encyklopedii małego ogrodu” - Andrew Wilson, „Ogród marzeń” - Agnes Pahler]

Oto przed Wami tekst, który jest recenzją aż trzech książek. Pozwoliłam sobie to połączyć, gdyż są to poradniki dotyczące podobnych zagadnień.
Wolfgang Kawollek jest technikiem ogrodnikiem. Wcześniej prowadził centrum ogrodnicze. Obecnie jest kierownikiem technicznym kompleksu edukacyjnego i hodowlanego dla studentów botaniki Uniwersytetu Kassel. Bierze czynny udział i świadczy wszechstronną pomoc w przygotowaniu oraz dalszym kształceniu ogrodników, jako wykładowca, referent, trener oraz specjalista i ekspert. Jest autorem licznych publikacji z zakresu ogrodnictwa i hodowli oraz uprawy roślin. W 1991 roku za wkład w literaturę przedmiotu otrzymał nagrodę niemieckiego towarzystwa Ogrodniczego, Deutsche Gartenbau-Gesellschaft.