niedziela, 19 stycznia 2014

„Ginko. Księżycowy miesiąc” - Karoliny Michalskiej

Ginko. Księżycowy miesiąc - Karolina Michalska
źródło
Ginko. Księżycowy miesiąc”Karoliny Michalskiej to młodzieżowa powieść fantasy. Oprawa graficzna książki jest ładna, utrzymana w odcieniach niebieskiego i kolorze białym, co przyciąga wizualnie.

Cała historia rozpoczyna się bardzo mrocznie. Otóż główną bohaterką jest Ginko czyli Nicole De Vries. Mężczyzna jest genetykiem, który postanowił zbadać świat demonów, w tym celu poślubił matkę dziewczyny – demonice.
Z różnych powodów Alvaro zostawił swoją córkę na ulicy. Jednak Ginko to yokai – Kobieta z cechami demona (w tym wypadku kocimi), która zdaje sobie sprawę z własnych mocy i potrafi je wykorzystać w wymagających tego sytuacjach. Jednakże tkwiące w niej instynkty kazały jej zabijać ludzi. Z tego powodu władze miasta wystawiły nagrodę za schwytanie dziewczyny. Główna bohaterka jednakże nie daje się złapać. Wszystko się zmienia, gdy spotyka Sensei i zaczyna dla niej pracować. Staje się przez to płatną zabójczynią. Po więcej zapraszam do lektury.

Autorka wykreowała mroczny świat, gdzie roi się od demonów.
Jej to powieść oryginalna w swoim gatunku opowiadająca o dziewczynie żądnej walki, krwi i adrenaliny. Nie liczą się dla niej dobra materialne, uwielbia podróżować i odkrywać nowe miejsca.
Zachęcam do lektury tej pozycji.Za egzemplarz recenzyjny książki dziękuję Wydawnictwu WFW.
Tytuł: „Ginko. Księżycowy miesiąc”
Autor: Karolina Michalska
Wydawnictwo: WFW
Ilość stron:356
Gatunek: FantasyOcena:9/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...