Przejdź do głównej zawartości

"Zdradzona" - [ Dom Nocy #2] - P.C Cast i Kristin Cast

Kolejna powieść młodzieżowa, którą przeczytałam ostatnio, to książka zatytułowana “Zdradzona”. Jest to tom drugi z cyklu “Dom Nocy”. Poprzedni tom był nawet dobry. A jak było tym razem? O tym napiszę za chwilę.


Zoey Redbird, adeptka szkoły wampirów, oswaja się z nową szkolną społecznością. Czuje, że znalazła swoje miejsce na ziemi. Otrzymuje ważną w społeczności Domu Nocy funkcję przewodniczącej Cór Ciemności. Ma również chłopaka adepta... a także drugiego z poprzedniej szkoły.
Tymczasem w zwykłym świecie ludzi ma miejsce tragedia - ginie kilkoro nastolatków, wszystkie poszlaki wskazują na wampiry. Dziewczyna zaczyna sobie uświadamiać, że jej niezwykła moc obraca się przeciwko jej najbliższym. Zoey musi odnaleźć w sobie odwagę na stawienie czoła niebezpieczeństwom i najgorszemu z nich - zdradzie.

Phyllis Christine Cast ma dobry warsztat pisarski. Pierwsza część tego cyklu mnie wciągnęła. O drugiej części już tego samego powiedzieć nie mogę, bowiem to kolejna powieść, którą wręcz męczyłam niewyobrażalnie długo jak na mnie. Po dwóch rozdziałach dałam sobie spokój z lekturą. Tak bardzo mnie ta książka zirytowała z powodu fabuły oraz zaprezentowanego sposobu myślenia i charakteru głównej bohaterki. Uważam, że nie dałabym rady przeczytać całego cyklu, chociaż pierwszy tom był w miarę dobry.

Na osłodę dodam, że okładka i tym razem jest dopracowana. Polecam cierpliwym czytelnikom, którzy chcą poznać kontynuację poprzedniej książki.

Recenzja dla:


Publicat S.A.Komentarze

  1. Hm.. Nie wiem, czy sięgnę po tą pozycję. Może kiedyś się skuszę ;) [ Szept Pisanych Myśli ]

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

Aktualności ! :)

Wczoraj miała miejsce premiera powieści wydanej przez Fabrykę Słów, jeśli ktoś z Was czyta książki tego autora to już jest w sprzedaży kolejna ;)


„Tak wygląda szczęście” Jennifer E. Smith

Każdy z nas ma unikalną definicję szczęścia, bowiem każdy człowiek przeżywa swój czas zupełnie inaczej. Inne są wybory, najszczęśliwsze chwile, inny sposób spędzania wolnego czasu. Dla mnie szczęściem są spokojne wieczory na świeżym powietrzu z dobrą kawą w ręce i szklanką wyśmienitej kawy obok. Pisanie recenzji, wierszyków, planowanie, wyobrażanie sobie przyszłości. Uważam, że warto cieszyć się każdą chwilą, błahostką, spotkaniem, sukcesem, przygodą z bohaterem z ulubionym bohaterem z ulubionej powieści. Targi, spotkania, ploteczki, głupie wymiany zdań z przyjaciółką, wspólne śpiewanie i oczywiście przyjemna lektura na początek i zakończenie dnia... tak wygląda szczęście.
A teraz przejdę do powieści, której główna bohaterka ma 17 lat i nazywa się Ellie. Mieszka w małej, nadmorskiej miejscowości, w stanie Maine. Sporadycznie wyjeżdża z tej niewielkiej mieściny, która przed sezonem letnim jest spokojna, lecz w wakacje robi się wszędzie gwarno z powodu przybywających zewsząd turystów.…