Przejdź do głównej zawartości

„Wyjątkowy depozyt” - Carol Snow

Wyjątkowy depozyt” to powieść autorstwa Carol Snow poruszająca temat in vitro, który ostatnio jest popularny. Budzi on różne skrajne emocje w zależności od światopoglądu. W książce jednak mamy do czynienia nie z dramatem, a całkiem humorystyczną opowieścią. Dialogi pomiędzy bohaterami są po prostu świetne, momentami śmiałam się z nich prawie do łez.

Okładka książki Wyjątkowy depozytAkcja toczy się w Ameryce. Poznajemy trzy kobiety. Dwie z nich to Laura, prawniczka samotnie wychowująca syna imieniem Ian oraz Wendy, mężatka z dwójką niesfornych bliźniaków. Trzecia to Vanessa, dziewczyna głównego bohatera. Łączy ich dawca numer 613, który zdeponował swój życiodajny płyn... w banku nasienia.
Ma na imię Eric i Vanessa chce, żeby jej się oświadczył, na co nie jest jeszcze gotowy. Laura pragnie rodzeństwa dla Iana. Natomiast Wendy chcę się dowiedzieć, po kim jej dzieci są takie agresywne. Drogi całej czwórki zaczynają się splatać ze sobą.
Jak potoczy się życie Erica i Vanessy?
Czy Laura i Wendy osiągną to czego pragną?
Tego Wam nie zdradzę, aby nie odebrać przyjemności poszukiwania odpowiedzi podczas lektury.

Autorka porusza ważne kwestie. Z jej powieści można się przy okazji wiele dowiedzieć o genetyce człowieka. W książce jest dużo fragmentów wywołujących śmiech, a to za sprawą nieskomplikowanej fabuły i lekkiego pióra autorki. Pisarka w swojej książce stawia dwa naprawdę ważne pytania: „Czy dawca nasienia może być uznany za ojca dziecka ?„ oraz „Czy istnieje prawo dziecka do poznania biologicznych rodziców ?”. Są to również pytania istotne z etycznego i moralnego punktu widzenia, na które trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedź. Jednak jedna z bohaterek powieści, Laura, twierdzi: „Poza tym pokrewieństwo to jeszcze nie rodzina, ja powinnam to wiedzieć najlepiej.” Jak najbardziej polecam tę pozycję każdemu, kto lubi poczytać coś ciekawego, a zarazem poszerzającego wiedzę.
Za książkę dziękuję Wydawnictwu Media Rodzina.


Media Rodzina

Tytuł:”Wyjątkowy Depozyt”
Autor: Carol Snow
Wydawnictwo: Media Rodzina
Ilość stron:386
Gatunek: Powieść obyczajowa


Ocena: 10/10


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

Aktualności ! :)

Wczoraj miała miejsce premiera powieści wydanej przez Fabrykę Słów, jeśli ktoś z Was czyta książki tego autora to już jest w sprzedaży kolejna ;)


„Tak wygląda szczęście” Jennifer E. Smith

Każdy z nas ma unikalną definicję szczęścia, bowiem każdy człowiek przeżywa swój czas zupełnie inaczej. Inne są wybory, najszczęśliwsze chwile, inny sposób spędzania wolnego czasu. Dla mnie szczęściem są spokojne wieczory na świeżym powietrzu z dobrą kawą w ręce i szklanką wyśmienitej kawy obok. Pisanie recenzji, wierszyków, planowanie, wyobrażanie sobie przyszłości. Uważam, że warto cieszyć się każdą chwilą, błahostką, spotkaniem, sukcesem, przygodą z bohaterem z ulubionym bohaterem z ulubionej powieści. Targi, spotkania, ploteczki, głupie wymiany zdań z przyjaciółką, wspólne śpiewanie i oczywiście przyjemna lektura na początek i zakończenie dnia... tak wygląda szczęście.
A teraz przejdę do powieści, której główna bohaterka ma 17 lat i nazywa się Ellie. Mieszka w małej, nadmorskiej miejscowości, w stanie Maine. Sporadycznie wyjeżdża z tej niewielkiej mieściny, która przed sezonem letnim jest spokojna, lecz w wakacje robi się wszędzie gwarno z powodu przybywających zewsząd turystów.…