Przejdź do głównej zawartości

"ŚNIEŻKA MUSI UMRZEĆ" - Nele Neuhaus


„Śnieżka musi umrzeć” to kolejny kryminał z serii „Gorzka Czekolada”, który miałam przyjemność czytać. Jest ona powiązana z dwoma poprzednimi powieściami Nele Neuhaus: „Przyjaciele po grób” i „Głębokie rany”. Z informacji na okładce dowiadujemy się, że jest to pierwszy kryminał z tej serii, mimo to uważam, że lepiej przeczytać go jako trzecią część dlatego, że wydarzenia w tej powieści następują po „Przyjaciele po grób” i „Głębokie rany”.

Tobias Sartorius został skazany za morderstwo dwóch nastolatek, które dobrze znał. Wszystkie poszlaki wskazywały na niego. Po dziesięciu latach wychodzi na wolność - wraca do rodzinnego domu i ojca. Na miejscu czeka go wiele niespodzianek. Sąsiedzi przypominają mu o wydarzeniach sprzed lat. Wytykają go palcami, na ścianie domu wypisują obraźliwe hasła i w sklepie nie chcą obsłużyć jego ojca. Wkrótce poznaje Amelie, nastolatkę, która zachowuje się inaczej niż wszyscy mieszkańcy miasteczka.
Amelie jest przyjazna, chce pomóc Tobiasowi i w tym celu szuka informacji o sprawie morderstw nastolatek. Jej przyjaciel, Thies – chłopiec z autyzmem, który prawie nie mówi, pewnego dnia przynosi obrazy, których Amelie zobowiązuje się nie oglądać. Jednak ciekawość dziewczyny zwycięża i rozwija płótna, na których są namalowane przerażające sceny. Nastolatka szuka punktu obserwacyjnego, z którego autor obrazów obserwował wydarzenia rozgrywające się w czasie miejscowego festynu. Dziewczyna domyśla się, że autorem szokujących obrazów jest jej przyjaciel, który następnego dnia pokazuje sekretne miejsce, w którym spoczywa mumia Królewny Śnieżki. Po tym wydarzeniu chłopak i dziewczyna tajemniczo znikają...
Czy Amelie i Thies się odnajdą? Czy wyjaśni się sprawa morderstw z sprzed dziesięciu lat?
Tego dowiecie się w trakcie lektury „Śnieżka musi umrzeć”.

Czytając powieść Nele Neuhaus mamy możliwość zapoznania się z wydarzeniami z perspektywy kilku bohaterów. Autorka wciąż nas zaskakuje niespodziewanym rozwojem spraw. Gdy myślimy, że jesteśmy blisko rozwiązania zagadki, to nagle pojawiają się nowe poszlaki. Powieść jest napisana lekko, a przy okazji trzyma ciągle w napięciu, dzięki temu książkę czyta się jednym tchem. Polecam.


Za książkę dziękuje Wydawnictwu Media Rodzina.Tytuł:”Śnieżka musi umrzeć”
Autor: Nele Neuhaus
Wydawnictwo: Media Rodzina
Ilość stron: 520
Gatunek: Kryminał


Ocena: 10/10


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Chłopcy 3. Zguba" Jakub Ćwiek

Nadszedł teraz czas na wcześniej zapowiadaną przeze mnie książkę zatytułowaną “Chłopcy 3. Zguba”. Jest to trzeci tom przygód Dzwoneczka i Chłopców. Różni się on od poprzednich części, co nie było dla mnie zaskoczeniem. To się kiedyś Chłopcom musiało przydarzyć.

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

KONKURS Z OKAZJI 1 URODZIN BLOGA!!

Witajcie Kochani,
Dziś startuje (spóźniony) konkurs z okazji 1 urodzin bloga. Na początku chciałabym podziękować każdemu, kto czyta, komentuje to co piszę. :) A teraz czas powiedzieć więcej o konkursie, którego współorganizatorem jest Wydawnictwo Media Rodzina.

Zasady konkursu:


Organizatorką konkursu jestem ja - właścicielka bloga Pasjonaci o książkach i Wydawnictwo Media Rodzina. Konkurs trwa od 7.07.2014 r do 28.07.2014 r( do godz. 23:59). Wyniki zostaną ogłoszone w ciągu 5 dni od zakończenia. Uczestnik musi posiadać adres zamieszkania na terenie Polski. Uczestnik musi spełnić następujące warunki:a) W komentarzu wyrazić chęć wzięcia udziału ( Zgłaszam się itp.) Zgłoszenie się jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przekazanie Wydawnictwu danych adresowych.  b) Podać w komentarzu swojego maila.  c)Odpowiedzi na pytania konkursowe wysłać na maila: basia3147@gmail.com
d)Polubić fp Pasjonaci o książkach i fp  Wydawnictwa. 5. Nagrodami są( po jednym egzemplarzu):"Gdzie jesteś, Bernadette&…