Przejdź do głównej zawartości

"ŚNIEŻKA MUSI UMRZEĆ" - Nele Neuhaus


„Śnieżka musi umrzeć” to kolejny kryminał z serii „Gorzka Czekolada”, który miałam przyjemność czytać. Jest ona powiązana z dwoma poprzednimi powieściami Nele Neuhaus: „Przyjaciele po grób” i „Głębokie rany”. Z informacji na okładce dowiadujemy się, że jest to pierwszy kryminał z tej serii, mimo to uważam, że lepiej przeczytać go jako trzecią część dlatego, że wydarzenia w tej powieści następują po „Przyjaciele po grób” i „Głębokie rany”.

Tobias Sartorius został skazany za morderstwo dwóch nastolatek, które dobrze znał. Wszystkie poszlaki wskazywały na niego. Po dziesięciu latach wychodzi na wolność - wraca do rodzinnego domu i ojca. Na miejscu czeka go wiele niespodzianek. Sąsiedzi przypominają mu o wydarzeniach sprzed lat. Wytykają go palcami, na ścianie domu wypisują obraźliwe hasła i w sklepie nie chcą obsłużyć jego ojca. Wkrótce poznaje Amelie, nastolatkę, która zachowuje się inaczej niż wszyscy mieszkańcy miasteczka.
Amelie jest przyjazna, chce pomóc Tobiasowi i w tym celu szuka informacji o sprawie morderstw nastolatek. Jej przyjaciel, Thies – chłopiec z autyzmem, który prawie nie mówi, pewnego dnia przynosi obrazy, których Amelie zobowiązuje się nie oglądać. Jednak ciekawość dziewczyny zwycięża i rozwija płótna, na których są namalowane przerażające sceny. Nastolatka szuka punktu obserwacyjnego, z którego autor obrazów obserwował wydarzenia rozgrywające się w czasie miejscowego festynu. Dziewczyna domyśla się, że autorem szokujących obrazów jest jej przyjaciel, który następnego dnia pokazuje sekretne miejsce, w którym spoczywa mumia Królewny Śnieżki. Po tym wydarzeniu chłopak i dziewczyna tajemniczo znikają...
Czy Amelie i Thies się odnajdą? Czy wyjaśni się sprawa morderstw z sprzed dziesięciu lat?
Tego dowiecie się w trakcie lektury „Śnieżka musi umrzeć”.

Czytając powieść Nele Neuhaus mamy możliwość zapoznania się z wydarzeniami z perspektywy kilku bohaterów. Autorka wciąż nas zaskakuje niespodziewanym rozwojem spraw. Gdy myślimy, że jesteśmy blisko rozwiązania zagadki, to nagle pojawiają się nowe poszlaki. Powieść jest napisana lekko, a przy okazji trzyma ciągle w napięciu, dzięki temu książkę czyta się jednym tchem. Polecam.


Za książkę dziękuje Wydawnictwu Media Rodzina.Tytuł:”Śnieżka musi umrzeć”
Autor: Nele Neuhaus
Wydawnictwo: Media Rodzina
Ilość stron: 520
Gatunek: Kryminał


Ocena: 10/10


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

Aktualności ! :)

Wczoraj miała miejsce premiera powieści wydanej przez Fabrykę Słów, jeśli ktoś z Was czyta książki tego autora to już jest w sprzedaży kolejna ;)


„Tak wygląda szczęście” Jennifer E. Smith

Każdy z nas ma unikalną definicję szczęścia, bowiem każdy człowiek przeżywa swój czas zupełnie inaczej. Inne są wybory, najszczęśliwsze chwile, inny sposób spędzania wolnego czasu. Dla mnie szczęściem są spokojne wieczory na świeżym powietrzu z dobrą kawą w ręce i szklanką wyśmienitej kawy obok. Pisanie recenzji, wierszyków, planowanie, wyobrażanie sobie przyszłości. Uważam, że warto cieszyć się każdą chwilą, błahostką, spotkaniem, sukcesem, przygodą z bohaterem z ulubionym bohaterem z ulubionej powieści. Targi, spotkania, ploteczki, głupie wymiany zdań z przyjaciółką, wspólne śpiewanie i oczywiście przyjemna lektura na początek i zakończenie dnia... tak wygląda szczęście.
A teraz przejdę do powieści, której główna bohaterka ma 17 lat i nazywa się Ellie. Mieszka w małej, nadmorskiej miejscowości, w stanie Maine. Sporadycznie wyjeżdża z tej niewielkiej mieściny, która przed sezonem letnim jest spokojna, lecz w wakacje robi się wszędzie gwarno z powodu przybywających zewsząd turystów.…