Przejdź do głównej zawartości

"Przebudzenie Arkadii" - Kai Meyer

Przebudzenie Arkadii - Kai Meyer„Przebudzenie Arkadii” to powieść autorstwa Kai'a Meyera zawierająca w sobie wątki mafijne, mitologiczne i miłosne. Do przeczytania książki zachęca ładna i lekko tajemnicza okładka.
Moim zdaniem okładka oddaje moje wyobrażenie głównej bohaterki.

Rosa Alcantara jest nastolatką po przejściach. Z Nowego Jorku wyrusza na Sycylię aby, odetchnąć od spraw, które ją przytłoczyły. Na Sycylii czuje się jak w filmie z dawnych lat. Szofer, który odbiera nowo poznanego chłopaka, pałac jej ciotki, które swoje lata świetności ma już za sobą, plotki, które krążą po całej wyspie i wojna mafijna pomiędzy Alcantarami i Carnevarami, walczącymi ze sobą od dawna. Alessandro Carnevara ma naturalny urok, chłodną postawę i elegancję, które przyciągają uwagę Rosy.
Wszystko byłoby świetnie gdyby nie to, że ich rodziny są ze sobą skłócone, a na chłopaka krępują obowiązki względem obowiązki względem rodziny. Ich wzajemne zauroczenie uruchamia serię nietypowych wydarzenia, które całkowicie zaskakują dziewczynę. Na wyspie mafie żądzą się własnymi prawami, a wśród rodzin jest klątwa śródziemnomorskiego mitu. Czy Rosa jest gotowa to zaakceptować? O tym musicie już przekonać się sami.

Autor ma na swoim koncie już kilka powieści, ale„Arkadia” to jego nowa trylogia dla młodzieży.
Akcja powieści z początku mozolnie posuwa się do przodu. W pierwszych rozdziałach czytelnik sam jest w stanie się domyślić, co będzie dalej. Dopiero w momencie, gdy Rosa poznaje więcej szczegółów o swojej rodzinie to tempo przyspiesza.
Lektura jest lekka w odbiorze. Rosa, jako jedna z głównych bohaterów, nie jest naiwna, jej zachowanie bywa nawet często irytujące. Jest sprytna, odważna, potrafi być pyskata i złośliwa.
Książkę polecam i mam nadzieję, że w drugiej części już od pierwszych stron fabuła będzie wciągająca.Za książkę dziękuję Wydawnictwu Media Rodzina.
Tytuł:”Przebudzenie Arkadii”
Autor: Kai Meyer
Wydawnictwo: Media Rodzina
Ilość stron: 448
Gatunek: FantasyOcena: 7/10


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

Aktualności ! :)

Wczoraj miała miejsce premiera powieści wydanej przez Fabrykę Słów, jeśli ktoś z Was czyta książki tego autora to już jest w sprzedaży kolejna ;)


„Tak wygląda szczęście” Jennifer E. Smith

Każdy z nas ma unikalną definicję szczęścia, bowiem każdy człowiek przeżywa swój czas zupełnie inaczej. Inne są wybory, najszczęśliwsze chwile, inny sposób spędzania wolnego czasu. Dla mnie szczęściem są spokojne wieczory na świeżym powietrzu z dobrą kawą w ręce i szklanką wyśmienitej kawy obok. Pisanie recenzji, wierszyków, planowanie, wyobrażanie sobie przyszłości. Uważam, że warto cieszyć się każdą chwilą, błahostką, spotkaniem, sukcesem, przygodą z bohaterem z ulubionym bohaterem z ulubionej powieści. Targi, spotkania, ploteczki, głupie wymiany zdań z przyjaciółką, wspólne śpiewanie i oczywiście przyjemna lektura na początek i zakończenie dnia... tak wygląda szczęście.
A teraz przejdę do powieści, której główna bohaterka ma 17 lat i nazywa się Ellie. Mieszka w małej, nadmorskiej miejscowości, w stanie Maine. Sporadycznie wyjeżdża z tej niewielkiej mieściny, która przed sezonem letnim jest spokojna, lecz w wakacje robi się wszędzie gwarno z powodu przybywających zewsząd turystów.…