Przejdź do głównej zawartości

"Po drugie dla kasy" - [Stephanie Plum#2] - Janet Evanovich

Kolejny tom Śliwki już przeczytałam, a w przyszłym tygodniu zabiorę się za ten najnowszy. Teraz napiszę o książce "Po drugie dla kasy" – jest to drugi tom tej uzależniającej serii.


W tym przypadku Śliwka vel Stephanie ściga Kenney'ego Mancusa, który jest krewnym policjanta z Treton, Joego Morellego. Wspomniany gliniarz również prowadzi poszukiwania swojego kuzyna. Steph posuwa się podczas swoich poszukiwań do przywłaszczenia sobie poczty Kenney'ego. Babcia Mazurowa wybiera już, tak na przyszłość, zakład pogrzebowy, a także, jak to ma w zwyczaju, chadza na czuwania u Stivy. Stephanie podejmuje się również zadania odnalezienia... dwudziestu czterech trumien dla pasierba właściciela domu pogrzebowego w Grajdole. Pasierb ten jest przyjacielem NS-a, a teraz dostaje listy podpisane jako K.
W czasie poszukiwań kuzyna Morellego Steph natrafia na różnego rodzaju niespodzianki w swoim mieszkaniu, na przykład znajduje ludzką stopę. Babci Mazurowej tez nie omijają "wypadki", których sprawcą jest Kenny i jego przyjaciel Spiro.

Jaki tym razem będzie finał wydarzeń, w których centrum jest Śliwka?

Zamieszczam tutaj krótki opis fabuły, bowiem większego nie potrzeba, a nawet nie wypada zamieścić.
Na odpowiedzi na nasuwające się pytania jak zawsze trzeba cierpliwie poczekać, lecz to czekanie umilają nam przebojowe, niebezpieczne oraz pełne napięcia życie bohaterki i często mocno humorystyczne wypowiedzi między innymi Komandosa.
Te książki uzależniają naprawdę mocno, to dzięki nim całkowicie odpływam od świata rzeczywistego do rzeczywistości wykreowanej przez autorkę. Aktualnie planuję dorwać serię w języku angielskim i z nie mniejszym zapałem się za nią zabrać. Uwielbiam czytać wersje oryginalne amerykańskich powieści i wszystkim to doradzam. Polecam to tak samo jak lekturę książki.

"- Mam palec George'a.
Żadnej reakcji.
- Palec George'a - powtórzyłam głosem matki pouczającej trzylatka. - Prawdziwy, ten, który zginął. Mam go w torebce.
- Co, do cholery, palec George'a robi w twojej torebce?"Komentarze

  1. Czytałam pierwszą część bardzo dawno :) Ale pamiętam dobrze jakie pozytywne emocje książka we mnie wywołała :) Już nie mogę się doczekać kiedy dopadnę jej kolejną część :) Bo zapowiada się całkiem fajnie :P

    OdpowiedzUsuń
  2. I taka jest zresztą wszystkie 13 cześci takie jest :D I te wypowiedzi Komandosa i innych. Za niedługo 14 część będzie. ;-) Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

Aktualności ! :)

Wczoraj miała miejsce premiera powieści wydanej przez Fabrykę Słów, jeśli ktoś z Was czyta książki tego autora to już jest w sprzedaży kolejna ;)


„Tak wygląda szczęście” Jennifer E. Smith

Każdy z nas ma unikalną definicję szczęścia, bowiem każdy człowiek przeżywa swój czas zupełnie inaczej. Inne są wybory, najszczęśliwsze chwile, inny sposób spędzania wolnego czasu. Dla mnie szczęściem są spokojne wieczory na świeżym powietrzu z dobrą kawą w ręce i szklanką wyśmienitej kawy obok. Pisanie recenzji, wierszyków, planowanie, wyobrażanie sobie przyszłości. Uważam, że warto cieszyć się każdą chwilą, błahostką, spotkaniem, sukcesem, przygodą z bohaterem z ulubionym bohaterem z ulubionej powieści. Targi, spotkania, ploteczki, głupie wymiany zdań z przyjaciółką, wspólne śpiewanie i oczywiście przyjemna lektura na początek i zakończenie dnia... tak wygląda szczęście.
A teraz przejdę do powieści, której główna bohaterka ma 17 lat i nazywa się Ellie. Mieszka w małej, nadmorskiej miejscowości, w stanie Maine. Sporadycznie wyjeżdża z tej niewielkiej mieściny, która przed sezonem letnim jest spokojna, lecz w wakacje robi się wszędzie gwarno z powodu przybywających zewsząd turystów.…