Przejdź do głównej zawartości

Z notesem w blogosferze, czyli poznaj blogerów.


źródło

Jak to w życiu bywa każdy z nas ma swoje ulubione rzeczy, kolory, sposoby na nudę, książki, filmy ect., tak samo mamy swoich  mniej lub bardziej lubianych pisarzy polskich i zagranicznych. Często nawet preferujemy pozycje kilku wydawnictw, lecz czasem nie świadomie trzymamy się tych konkretnych wydawców. Chcąc sprawdzić jak to jest w gronie blogerów zadałam im dwa pytania, a oto i one:
"Czy wolą czytać polskich czy zagranicznych pisarzy?" oraz "Czy mają swoje ulubione wydawnictwo, po którego pozycje najczęściej sięgają."


Zapewne jesteście ciekawi co z tego wyszło.

Wyniki tej ankiety  są takie:


  • Większość blogerów częściej czyta powieści zagranicznych pisarzy ( raczej przypadkiem niż celowo, choć są też osoby, które zraziły się do polskich autorów i ostrożnie podchodzą do ich twórczości)
  • Blogerzy mają swoich ulubionych pisarzy wśród autorów z polski jak i zagranicy.
  •  Mają oni też kilka wydawnictw, których pozycje najczęściej czytają.
Teraz kolej na to, abym ja odpowiedziała na te pytania uchylając rąbka tajemnicy o sobie. A więc jeśli chodzi o ulubionych pisarzy to są nimi Polacy i obcokrajowcy. Polscy to:

  • Aneta Jadowska 
  • Jakub Ćwiek
i pewnie kilku innych niedawno debiutujących lub nie, lecz za dużo ich ;)

Zagraniczni:
  • Patricia Briggs
  • Siostry Bronte
  • J.R Rain
  • Nick Spalding
  • G. Simsion
  • Kai Meyer
  • Mira Grant i kilku innych. 
Co do wydawnictw mam kilka swoich ulubionych, których pozycje mi odpowiadają, lecz nie jest to jednoznaczne z sztucznym trzymaniem się ich i nie czytani pozycji z innych wydawnictw.


Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o mnie przyślijcie mi mailem pytania na pewno na nie odpowiem w poście. ;)Komentarze

  1. Ja zauważyłam, że najbardziej odpowiadają mi książki wydawnictwa Muza. Co do autorów i ich pochodzenia... nieważne zagraniczny czy Polski, ważne żeby książka była dobra :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

Aktualności ! :)

Wczoraj miała miejsce premiera powieści wydanej przez Fabrykę Słów, jeśli ktoś z Was czyta książki tego autora to już jest w sprzedaży kolejna ;)


„Tak wygląda szczęście” Jennifer E. Smith

Każdy z nas ma unikalną definicję szczęścia, bowiem każdy człowiek przeżywa swój czas zupełnie inaczej. Inne są wybory, najszczęśliwsze chwile, inny sposób spędzania wolnego czasu. Dla mnie szczęściem są spokojne wieczory na świeżym powietrzu z dobrą kawą w ręce i szklanką wyśmienitej kawy obok. Pisanie recenzji, wierszyków, planowanie, wyobrażanie sobie przyszłości. Uważam, że warto cieszyć się każdą chwilą, błahostką, spotkaniem, sukcesem, przygodą z bohaterem z ulubionym bohaterem z ulubionej powieści. Targi, spotkania, ploteczki, głupie wymiany zdań z przyjaciółką, wspólne śpiewanie i oczywiście przyjemna lektura na początek i zakończenie dnia... tak wygląda szczęście.
A teraz przejdę do powieści, której główna bohaterka ma 17 lat i nazywa się Ellie. Mieszka w małej, nadmorskiej miejscowości, w stanie Maine. Sporadycznie wyjeżdża z tej niewielkiej mieściny, która przed sezonem letnim jest spokojna, lecz w wakacje robi się wszędzie gwarno z powodu przybywających zewsząd turystów.…