Przejdź do głównej zawartości

"Niewierność" - Charles Dubow

Seria „Gorzka Czekolada” to kryminały, komedie, romanse i thrillery. Ostatnio często sięgam po książki z tej serii, która jest tak świetna, że aż chcę więcej kolejnych tytułów. Kolejną powieścią, którą miałam sposobność przeczytać ma w sobie kilka wątków romantycznych i psychologicznych.

Autorem książki jest Charls Dubow, urodzony w Nowym Jorku, absolwent dwóch uniwersytetów.
Pracował jako drwal, owczarz w Nowej Zelandii, a z czasem jako redaktor najważniejszych portali internetowych. Mieszka w USA wraz z rodziną.

„Niewierność” to powieść opowiadająca o miłości, namiętności i zdradzie, czyli trzech najważniejszych uczuciach. Podczas lektury zapoznajemy się z trzema różnymi punktami widzenia: osoby zdradzonej, zdradzającego i jego kochanki. Główny narrator w tej powieści to wierny przyjaciel rodziny, Walter.

Harry Winslow i jego żona Madelaine to dobrana para, która lubi korzystać z życia. Kochają luksus i zabawę, mają również pieniądze, prestiż i wysoką pozycje społeczną. Harry to początkujący pisarz, a Maddy spełnia się jako żona i matka. Wszystko jest wręcz idealne. Winslowie mają grono wiernych przyjaciół, bawią się na prywatnych przyjęciach. Otacza ich grono osób, które im tego wszystkiego zazdroszczą. Wszystko się zmienia, gdy znikąd pojawią się Claire - młoda dziewczyna zachwycona tak idealnie dobraną parą. Wchodzi w ich życie z butami i niszczy wszystko.
Ta książka to debiut literacki autora, ale napisana jest w sposób profesjonalny, język i styl są wręcz bez zarzutu. Akcja toczy się w idealnym tempie, treść jest ciekawa, wciągająca i poruszająca. Nie ma w niej miejsca na nudę, gdyż wywołuje ona zbyt wiele emocji. Jest taki jeden cytat, który oddaje wszystko co jest w tej powieści zawarte „ Człowiek nie jest bez skazy i nigdy nie jest zadowolony z tego, co ma” - pochodzi on z Tajemniczej wyspy Juliusza Verne i najtrafniej obrazuje przekaz tej powieści. Książkę z czystym sercem polecam.


Za książkę serdecznie dziękuję wydawnictwu Media Rodzina.

Tytuł: „Niewierność”
Autor: Charles Dubow
Wydawnictwo: Media Rodzina
Ilość stron: 376Ocena:9,5/10

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

Aktualności ! :)

Wczoraj miała miejsce premiera powieści wydanej przez Fabrykę Słów, jeśli ktoś z Was czyta książki tego autora to już jest w sprzedaży kolejna ;)


„Tak wygląda szczęście” Jennifer E. Smith

Każdy z nas ma unikalną definicję szczęścia, bowiem każdy człowiek przeżywa swój czas zupełnie inaczej. Inne są wybory, najszczęśliwsze chwile, inny sposób spędzania wolnego czasu. Dla mnie szczęściem są spokojne wieczory na świeżym powietrzu z dobrą kawą w ręce i szklanką wyśmienitej kawy obok. Pisanie recenzji, wierszyków, planowanie, wyobrażanie sobie przyszłości. Uważam, że warto cieszyć się każdą chwilą, błahostką, spotkaniem, sukcesem, przygodą z bohaterem z ulubionym bohaterem z ulubionej powieści. Targi, spotkania, ploteczki, głupie wymiany zdań z przyjaciółką, wspólne śpiewanie i oczywiście przyjemna lektura na początek i zakończenie dnia... tak wygląda szczęście.
A teraz przejdę do powieści, której główna bohaterka ma 17 lat i nazywa się Ellie. Mieszka w małej, nadmorskiej miejscowości, w stanie Maine. Sporadycznie wyjeżdża z tej niewielkiej mieściny, która przed sezonem letnim jest spokojna, lecz w wakacje robi się wszędzie gwarno z powodu przybywających zewsząd turystów.…