Przejdź do głównej zawartości

„Rozkosze nocy” - Sylvia Day

„Rozkosze nocy” Sylvi Day wydane nakładem Wydawnictwa Muza S.A to powieść o tematyce erotycznej. Sięgnęłam po ten tytuł, bo przede wszystkim chciałam sprawdzić, co takiego sprawia, że rynek wydawniczy jest ostatnimi czasy zalany tego typu literaturą. Do książki tej autorki przyciągnęły mnie pięknie narysowane diamenty na okładce.

Fabuła jest wręcz w klimacie baśniowym. Otóż główna bohaterka Lyssa Bates od jakiegoś czasu miewa problemy ze snem, które jednak magicznie znikają, gdy w jej snach pojawia się pociągający i przystojny Aidan Cross. Dość szybko okazuje się, że jest on gotów dla tej niedawno poznanej kobiety zrobić wszystko, nawet podjąć ryzyko straty tego, co jest mu bliskie i znane – przyjaciela i swojego domu.
Jaka będzie reakcja Lyssy, gdy w realnym świecie odwiedzi ją mężczyzna, którego znała tylko z własnych snów? Do tego skrywa on wiele tajemnic, których rozwiązanie może wpłynąć na przyszłość zarówno Aidana, jak i Lyssy. Jak potoczą się ich losy, czy będą mogli być razem?
Tego dowiecie się po lekturze.

„Rozkosze nocy” jest powieścią, którą czyta się lekko i przyjemnie, bowiem jest ona mało wymagająca i reprezentuje lektury, po które z chęcią sięgamy. Pozwala nam na chwilę oderwać się od codzienności i zatracić się w kuszącym świecie wykreowanym przez Sylvię Day. Jeśli takie było zamierzenie autorki to w 100% jej się udało. Moim zdaniem ta książka jest lepiej napisana niż „Pięćdziesiąt twarzy Greya” i jej kolejne części. Uważam, że jest to kolejny powód zachęcający do sięgnięcia po nią.

Dialogi wydają się być trochę sztuczne, ale któż z nas wie, jak w takich sytuacjach z pogranicza fantazji i świata snu powinny one wyglądać. Moim zdaniem można było rozwinąć wątki odnośnie Strażników walczących z Koszmarami, a także te opisujące Zmierzch w krainie, z której pochodzi Aidan. Inne wątki są za to za bardzo rozbudowane, a szczególnie dużo miejsca zajmują opisy zbliżeń bohaterów, co jest zrozumiałe samo przez się.

„Rozkosze nocy” to powieść, która jest jedną z idealnych w tym gatunku. Można po nią sięgnąć w nocy, jest przyjemna w odbiorze. Polecam lubiącym tę tematykę i nie tylko!

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Pani Darii Bednarek z Business & Culture i Wydawnictwu Muza S.A.


Start


Wyświetlanie logo.MUZA.jpg

Tytuł:”Rozkosze nocy”
Autor: Sylvia Day
Wydawnictwo: Muza
Ilość stron: 320
Gatunek: Powieść erotyczna

Ocena: 8/10

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

Aktualności ! :)

Wczoraj miała miejsce premiera powieści wydanej przez Fabrykę Słów, jeśli ktoś z Was czyta książki tego autora to już jest w sprzedaży kolejna ;)


„Tak wygląda szczęście” Jennifer E. Smith

Każdy z nas ma unikalną definicję szczęścia, bowiem każdy człowiek przeżywa swój czas zupełnie inaczej. Inne są wybory, najszczęśliwsze chwile, inny sposób spędzania wolnego czasu. Dla mnie szczęściem są spokojne wieczory na świeżym powietrzu z dobrą kawą w ręce i szklanką wyśmienitej kawy obok. Pisanie recenzji, wierszyków, planowanie, wyobrażanie sobie przyszłości. Uważam, że warto cieszyć się każdą chwilą, błahostką, spotkaniem, sukcesem, przygodą z bohaterem z ulubionym bohaterem z ulubionej powieści. Targi, spotkania, ploteczki, głupie wymiany zdań z przyjaciółką, wspólne śpiewanie i oczywiście przyjemna lektura na początek i zakończenie dnia... tak wygląda szczęście.
A teraz przejdę do powieści, której główna bohaterka ma 17 lat i nazywa się Ellie. Mieszka w małej, nadmorskiej miejscowości, w stanie Maine. Sporadycznie wyjeżdża z tej niewielkiej mieściny, która przed sezonem letnim jest spokojna, lecz w wakacje robi się wszędzie gwarno z powodu przybywających zewsząd turystów.…