Przejdź do głównej zawartości

"PRZEWODNIK PO NOWEJ MATURZE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO"

PRZEWODNIK PO MATURZE Z ANGIELSKIEGO
„Przewodnik po nowej maturze z języka angielskiego” dla poziomu podstawowego i rozszerzonego to świetnie przygotowany zbiór materiału do powtórzenia swojej wiedzy i umiejętności przed egzaminem z angielskiego. Są to 4 działy, podzielone na kolejne pod-tematy, dzięki którym wszystko jest łatwe do zrozumienia. Materiał omawiany w książce to podsumowanie czasów obowiązujących w języku angielskim, powtórzenie słownictwa (na poziomie podstawowym i rozszerzonym), a także zwrotów i reguł, według których należy pisać wiadomości, ogłoszenia, oferty, reklamacje, zaproszenia czy listy – formalne i nieformalne. Książka ukazuje nam także szereg sposobów wyrażania skarg, próśb, udzielania rad, pozwalania,przepraszania, wyrażania opinii, przeprowadzania rozmowy rekrutacyjnej, opisywania ilustracji, pisania dłuższych form pisemnych, takich jak recenzja, opis, rozprawka, opowiadanie. To wszystko mamy wyjaśnione krok po kroku, co ułatwia powtórkę i udoskonalenie swojej znajomości angielskiego. Książka umożliwia też zapoznanie się z formą przyznawania punktów za poszczególne zadania, dzięki czemu rokujemy lepszym przygotowaniem do egzaminów poprzez rozwiązywanie przykładowych zadań (15 zestawów).

„Przewodnik po nowej maturze z języka angielskiego” Wydawnictwa Enset polecam przede wszystkim maturzystom, zdającym egzamin z tego języka oraz osobom, chcącym pogłębić swoją wiedzę i udoskonalić umiejętności pisania dłuższych form.


Za książkę dziękuje Wydawnictwu Enset.
Autor: Radosław Swigon

Wydawnictwo: Enset

Ilość stron: 208

Okładka: miękka

Cena: 39

Ocena: 5/5Recenzja dla:


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

Aktualności ! :)

Wczoraj miała miejsce premiera powieści wydanej przez Fabrykę Słów, jeśli ktoś z Was czyta książki tego autora to już jest w sprzedaży kolejna ;)


„Tak wygląda szczęście” Jennifer E. Smith

Każdy z nas ma unikalną definicję szczęścia, bowiem każdy człowiek przeżywa swój czas zupełnie inaczej. Inne są wybory, najszczęśliwsze chwile, inny sposób spędzania wolnego czasu. Dla mnie szczęściem są spokojne wieczory na świeżym powietrzu z dobrą kawą w ręce i szklanką wyśmienitej kawy obok. Pisanie recenzji, wierszyków, planowanie, wyobrażanie sobie przyszłości. Uważam, że warto cieszyć się każdą chwilą, błahostką, spotkaniem, sukcesem, przygodą z bohaterem z ulubionym bohaterem z ulubionej powieści. Targi, spotkania, ploteczki, głupie wymiany zdań z przyjaciółką, wspólne śpiewanie i oczywiście przyjemna lektura na początek i zakończenie dnia... tak wygląda szczęście.
A teraz przejdę do powieści, której główna bohaterka ma 17 lat i nazywa się Ellie. Mieszka w małej, nadmorskiej miejscowości, w stanie Maine. Sporadycznie wyjeżdża z tej niewielkiej mieściny, która przed sezonem letnim jest spokojna, lecz w wakacje robi się wszędzie gwarno z powodu przybywających zewsząd turystów.…