Przejdź do głównej zawartości

PRZEDPREMIEROWO: "Miłość bez końca" - Scott Spencer


źródło 
Każdy z nas doświadczył w swoim życiu miłości lub czeka dopiero na wielkie uczucie. Osoba zakochana jest jednak w stanie zrobić wiele rzeczy, których by nie uczyniła w normalnej sytuacji. Jak mówi znane przysłowie " w miłości i na wojnie wszystkie chwyty dozwolone" Powieść „Miłość bez końca” autorstwa Scotta Spencera jest o zakochaniu, które prowadzi do nieszczęścia i smutku.

Akcja powieści toczy się w Chicago na przełomie lat 60 i 70 XX wieku, na tle wielkich przemian obyczajowych. Cenzura i tabu przestają istnieć. Główny bohater, siedemnastoletni David, jest szaleńczo zakochany w rok młodszej Jane. Ich pożądanie i wzajemna fascynacja eksplodują z siłą, której sami nie potrafią zrozumieć. Ich związek tak szybko się rozwija, że przerażony obrotem wydarzeń ojciec dziewczyny zabrania im wzajemnych kontaktów oraz daje chłopakowi zakaz przekraczania progu jego domu. David wymyśla sposób, jak wrócić do łask rodziców Jane. Chłopak postanawia wywołać pożar, z którego uratuje wszystkich domowników rodziny Jane. Jednak po wznieceniu ognia sytuacja wymyka się nastolatkowi spod kontroli i przeradza się w tragedię, której skutki będzie bardzo boleśnie odczuwał przez następne kilkadziesiąt lat.Książka Scotta Spencera to powieść ciekawa, momentami zaskakująca oraz poruszająca. Jest przy okazji ostrzeżeniem dla dzisiejszych nastolatków, bo pokazuje, co się może zdarzyć, gdy emocje górują nad zdrowym rozsądkiem. Książkę czyta się jednym tchem, gdyż napisana jest lekko, a jej akcja jest wartka. Powieść " Miłość bez końca" na długo zostaje w pamięci. Jej premiera została wyznaczona na 5 lutego. Zachęcam do zakupu i lektury tej pozycji.Za możliwość przeczytania wersji przedpremierowej książki  dziękuję Pani Aleksandrze z businessandculture oraz Wydawnictwu Muza S.A
Tytuł: ”Miłość bez końca”

Autor: Scott Spencer

Wydawnictwo: Muza S.A

Wydanie: I

Ilość stron: 510

Gatunek: Powieść obyczajowaOcena: 10/10


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

Aktualności ! :)

Wczoraj miała miejsce premiera powieści wydanej przez Fabrykę Słów, jeśli ktoś z Was czyta książki tego autora to już jest w sprzedaży kolejna ;)


„Tak wygląda szczęście” Jennifer E. Smith

Każdy z nas ma unikalną definicję szczęścia, bowiem każdy człowiek przeżywa swój czas zupełnie inaczej. Inne są wybory, najszczęśliwsze chwile, inny sposób spędzania wolnego czasu. Dla mnie szczęściem są spokojne wieczory na świeżym powietrzu z dobrą kawą w ręce i szklanką wyśmienitej kawy obok. Pisanie recenzji, wierszyków, planowanie, wyobrażanie sobie przyszłości. Uważam, że warto cieszyć się każdą chwilą, błahostką, spotkaniem, sukcesem, przygodą z bohaterem z ulubionym bohaterem z ulubionej powieści. Targi, spotkania, ploteczki, głupie wymiany zdań z przyjaciółką, wspólne śpiewanie i oczywiście przyjemna lektura na początek i zakończenie dnia... tak wygląda szczęście.
A teraz przejdę do powieści, której główna bohaterka ma 17 lat i nazywa się Ellie. Mieszka w małej, nadmorskiej miejscowości, w stanie Maine. Sporadycznie wyjeżdża z tej niewielkiej mieściny, która przed sezonem letnim jest spokojna, lecz w wakacje robi się wszędzie gwarno z powodu przybywających zewsząd turystów.…