Przejdź do głównej zawartości

„Błękit i mrok” - Agaty Niedroszlańskiej

Błękit i mrok - Agata Niedroszlańska„Błękit i mrok” to powieść polskiej pisarki Agaty Niedroszlańskiej, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Novae Res. Już sama okładka i znajdujący się tam opis zachęcają do lektury, a więc spodziewając się wyjątkowo interesującej książki, zabrałam się za czytanie.

Anna jest zwyczajną dziewczyną, która jako dziecko straciła swoich rodziców. Po ich śmierci, zamieszkała z ciocią. Anna jest wesołą, sympatyczną osiemnastolatką, lubianą w szkole. Pewnego dnia w trakcie szkolnego apelu Ania zasłabła. Pomaga jej przystojny nieznajomy, który potem nagle znika. W czasie imprezy z okazji zakończenia szkoły znów spotyka tajemniczego chłopaka, który, jak się okazuje – ma na imię Dawid. Dziewczyna podejrzewa, że nastolatek ma coś do ukrycia.
Bohaterka zakochuje się w Dawidzie bez pamięci. Anna ma również swojego Anioła Stróża o imieniu Mateusz i mroczne sny o bestii. Podczas kolejnego spotkania z Dawidem dowiaduje się, że nie jest on człowiekiem, lecz bestią z jej snów, zamieszkującą piekło gdzie odbywa karę. Okazuje się, że Mateusz także darzy Annę gorącym uczuciem. Gdzie w tym wszystkim są czarne charaktery? W roli tego złego występuje Tomasz, prawa ręka diabła, czyli władcy piekieł. On też czegoś od Ani chce, lecz sam nie wie dokładnie czego. Atmosfera staje się zagęszczona, kiedy okazuję się, że również „zły” Tomasz ulega czarowi dziewczyny i zaczyna się w niej zakochiwać.

Moim zdaniem, powieść jest strasznie nudna i przesłodzona. Ciągłe powtarzanie „Kocham Cię” w książce powoduje, że staje się mdła.
„Błękit i Mrok” przeczytałam dość szybko, ale kontynuowałam raczej z przymusu, niż chęci, bowiem dopiero na samym końcu książki akcja nabiera tempa. Niestety znaczna jej część to opisy miłości Anny i Dawida oraz cierpienia Mateusza.
Postać Anny wyróżnia się na tle innych bohaterów, a jej konkretna osobowość sprawia, że odebrałam ją bardzo pozytywnie. Jednak dla mnie to trochę za mało.
Niestety nie polecam tej książki osobom zaczynającym czytać powieści z gatunku paranormal romance. Po takiej lekturze można się zrazić do takiej literatury.


Za książkę dziękuję Wydawnictwu Novae Res.


Tytuł: „Błękit i Mrok”
Autor: Agata Niedroszlańska
Wydawnictwo: Novae Res
Ilość stron: 218
Gatunek: Fantasy (Paranormal romanse)


Ocena: 1/10


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

Aktualności ! :)

Wczoraj miała miejsce premiera powieści wydanej przez Fabrykę Słów, jeśli ktoś z Was czyta książki tego autora to już jest w sprzedaży kolejna ;)


„Tak wygląda szczęście” Jennifer E. Smith

Każdy z nas ma unikalną definicję szczęścia, bowiem każdy człowiek przeżywa swój czas zupełnie inaczej. Inne są wybory, najszczęśliwsze chwile, inny sposób spędzania wolnego czasu. Dla mnie szczęściem są spokojne wieczory na świeżym powietrzu z dobrą kawą w ręce i szklanką wyśmienitej kawy obok. Pisanie recenzji, wierszyków, planowanie, wyobrażanie sobie przyszłości. Uważam, że warto cieszyć się każdą chwilą, błahostką, spotkaniem, sukcesem, przygodą z bohaterem z ulubionym bohaterem z ulubionej powieści. Targi, spotkania, ploteczki, głupie wymiany zdań z przyjaciółką, wspólne śpiewanie i oczywiście przyjemna lektura na początek i zakończenie dnia... tak wygląda szczęście.
A teraz przejdę do powieści, której główna bohaterka ma 17 lat i nazywa się Ellie. Mieszka w małej, nadmorskiej miejscowości, w stanie Maine. Sporadycznie wyjeżdża z tej niewielkiej mieściny, która przed sezonem letnim jest spokojna, lecz w wakacje robi się wszędzie gwarno z powodu przybywających zewsząd turystów.…