Przejdź do głównej zawartości

"SINGLE" - MEREDITH GOLDSTEIN

Single - Meredith Goldstein”Cudze wesele może zmienić twoje życie” - ten napis na okładce zachęcił mnie do zapoznania się z zawartością książki. W wolnej chwili, wiedziona ciekawością, zabrałam się do lektury. Opiszę pokrótce, o czym jest ta powieść.

Beth Eleanor przez przyjaciół i rodzinę nazywana Bee, wychodzi za mąż za Matta. Największym problemem okazuje się kwestia właściwego wyznaczenia miejsc przy weselnym stole. Chodzi szczególnie o tych gości, którzy są singlami. Samotni przyjaciele panny młodej są grupą ciekawych postaci. Koleżanka ze studiów, Hannah, pracuje przy organizowaniu castingów do filmów. Dziewczyna nadal przeżywa rozstanie z Tomem, który na przyjęciu ma być wraz ze swoją nową kobietą.
Dawna przyjaciółka, Vicky ukrywa przed wszystkimi swoją depresję. Dla zachowania pozorów zdrowia w futerale po gitarze wozi specjalną lampę leczniczą. Rob od udziału w imprezie wymiguje się pod pretekstem opieki nad Liz, psem chorym na epilepsję. Wujek Bee, Joe mimo iż nie dogaduje się z jej matką postanawia wziąć udział w weselu swojej ukochanej bratanicy. Phil jest gościem przypadkowym, zjawia się jako reprezentant rodziny z powodu choroby matki, przyjaciółki Barbary – matki Matta. Losy bohaterów przeplatają się i prowadzą do niespodziewanego finału.

Debiut Meredith Goldstein to słodko – gorzka powieść o współczesnych, trzydziestoletnich singlach. Akcja koncentruje się wokół ślubu i wesela, jednak trzecioosobowy narrator pokazuje nam po kolei wszystkich bohaterów, a w retrospekcjach opowiada o mniej lub bardziej burzliwej przeszłości każdego z nich. Autorka wykreowała niesztampowe postaci, które potrafią zaskoczyć czytelnika.
Meredith Goldstein pisze lekko co sprawia, że lektura mija szybko i przyjemnie.
Szkoda, że w tej książce zabrakło własnych refleksji autorki. Jako minus uważam to, że tłem wydarzeń są przygotowania do ślubu, co jest typowo amerykańskie w negatywnym tego słowa znaczeniu.
Uważam jednak, że książka i tak jest dobrym materiałem na film.

Powieść polecam osobą chcącym zwalczyć nudę. Jest to lektura, od której nie należy wymagać niczego więcej niż tylko chwilowej rozrywki.


Za książkę dziękuję Wydawnictwu M.Wyświetlanie M_wydawnictwo_transp_R.gifTytuł: „Single”
Autor: Meredith Goldstein
Wydawnictwo: M
Ilość stron: 238
Gatunek: Powieść obyczajowa


Ocena: 6,5/10


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

Aktualności ! :)

Wczoraj miała miejsce premiera powieści wydanej przez Fabrykę Słów, jeśli ktoś z Was czyta książki tego autora to już jest w sprzedaży kolejna ;)


„Tak wygląda szczęście” Jennifer E. Smith

Każdy z nas ma unikalną definicję szczęścia, bowiem każdy człowiek przeżywa swój czas zupełnie inaczej. Inne są wybory, najszczęśliwsze chwile, inny sposób spędzania wolnego czasu. Dla mnie szczęściem są spokojne wieczory na świeżym powietrzu z dobrą kawą w ręce i szklanką wyśmienitej kawy obok. Pisanie recenzji, wierszyków, planowanie, wyobrażanie sobie przyszłości. Uważam, że warto cieszyć się każdą chwilą, błahostką, spotkaniem, sukcesem, przygodą z bohaterem z ulubionym bohaterem z ulubionej powieści. Targi, spotkania, ploteczki, głupie wymiany zdań z przyjaciółką, wspólne śpiewanie i oczywiście przyjemna lektura na początek i zakończenie dnia... tak wygląda szczęście.
A teraz przejdę do powieści, której główna bohaterka ma 17 lat i nazywa się Ellie. Mieszka w małej, nadmorskiej miejscowości, w stanie Maine. Sporadycznie wyjeżdża z tej niewielkiej mieściny, która przed sezonem letnim jest spokojna, lecz w wakacje robi się wszędzie gwarno z powodu przybywających zewsząd turystów.…