Przejdź do głównej zawartości

"Miłość... z obu stron" - Nick Spalding

Miłość...z obu stronDo przeczytania „Miłości... z obu stron” zachęcił mnie ciekawy tytuł, który zapowiada powieść o miłości, randkach i szukaniu tej jedynej w swoim rodzaju, wymarzonej osoby, z którą chcemy spędzić resztę życia. Jest to książka opisująca trudy poszukiwania miłości, upadki i wzloty osób, które szukają drugiej połówki. Autorem jest Nick Spalding, który mieszka w południowej Anglii z narzeczoną.

W powieści „Miłość... z obu stron” są opisane perypetie miłosne Jamiego Newmana i Laury McIntyre, dwójki singlów szukających swojej drugiej połówki. Biorą udział w randkach w ciemno oraz tzw. fast date (szybkich randkach). Główni bohaterowie piszą bloga (Jamie) i pamiętnik(Laura), w których opisują swoje niepowodzenia w znalezieniu partnerki/partnera, uczucia, wątpliwości związane z wyborem stroju oraz pomysły na to jak sprawić by osiągnąć sukces.
Początek lektury może niektórych zniechęcić do dalszego jej kontynuowania, bowiem w opisach przeżyć obojga bohaterów nie brakuje opisów erotycznych.
Po kilku mniej lub bardziej tragicznie kończących się randkach, wreszcie Jamie i Laura trafiają na siebie. Tutaj opisy przestają być aż tak odważne.
Nie brak tu również naprawdę śmiesznych dialogów, wpadek przyszłej pary i zabawnych sytuacji.

Czytając śmiałam się do łez. Podobała mi się satyra i komizm.
Śledząc te same wydarzenia oczami Laury i Jamiego widzimy jak bardzo różnią się odczucia w konkretnych wydarzeniach u kobiet i mężczyzn.
Postać Jamiego jest dobrze wykreowana, lecz Laura w pewnych momentach nie zachowuje się kobieco.


Powieść Nicka Spaldinga odradzę osobą lubiącym pisane według dawnej formuły romanse.
Ta książka to całkiem nowe spojrzenie na literaturę romantyczną. Po kolejną część na pewno sięgnę.


Za książkę dziękuję Wydawnictwu Muza SA i Business & Culture.Wyświetlanie logo.MUZA.jpg
Tytuł: „Miłość...z obu stron”
Autor: Nick Spalding
Wydawnictwo: Muza są
Ilość stron: 336
Gatunek: Powieść obyczajowa


Ocena: 9,5/10Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

Aktualności ! :)

Wczoraj miała miejsce premiera powieści wydanej przez Fabrykę Słów, jeśli ktoś z Was czyta książki tego autora to już jest w sprzedaży kolejna ;)


„Tak wygląda szczęście” Jennifer E. Smith

Każdy z nas ma unikalną definicję szczęścia, bowiem każdy człowiek przeżywa swój czas zupełnie inaczej. Inne są wybory, najszczęśliwsze chwile, inny sposób spędzania wolnego czasu. Dla mnie szczęściem są spokojne wieczory na świeżym powietrzu z dobrą kawą w ręce i szklanką wyśmienitej kawy obok. Pisanie recenzji, wierszyków, planowanie, wyobrażanie sobie przyszłości. Uważam, że warto cieszyć się każdą chwilą, błahostką, spotkaniem, sukcesem, przygodą z bohaterem z ulubionym bohaterem z ulubionej powieści. Targi, spotkania, ploteczki, głupie wymiany zdań z przyjaciółką, wspólne śpiewanie i oczywiście przyjemna lektura na początek i zakończenie dnia... tak wygląda szczęście.
A teraz przejdę do powieści, której główna bohaterka ma 17 lat i nazywa się Ellie. Mieszka w małej, nadmorskiej miejscowości, w stanie Maine. Sporadycznie wyjeżdża z tej niewielkiej mieściny, która przed sezonem letnim jest spokojna, lecz w wakacje robi się wszędzie gwarno z powodu przybywających zewsząd turystów.…