Przejdź do głównej zawartości

"PRZEGLĄD KOŃCA ŚWIATA. DEADLINE" - Mira Grant„Przegląd Końca Świata. Deadline” to druga część bestsellera „FEED” Miry Grant.
Powieść ta jest o niebo lepsza od pierwszej i nadal pozostaje niesztampową historią o zombie.

Czytanie „Deadline” jest jak bieg na największych obrotach. Zewsząd nadciągają zombie i pojawiają się kolejne kłopoty. Gdy myślimy, że to koniec, ujawnione zostają kolejne informacje, co wymusza kontynuowanie tego maratonu.

Autorka rozpoczyna opowieść rok po wydarzeniach opisanych w „FEED”.
Ekipa Przeglądu Końca Świata nie do końca pozbierała się po tragicznych skutkach asystowania kampanii prezydenckiej.

Kiedy Kelly z Centrum do Zwalczania i Kontroli Chorób (CZKC) pojawia się w domu Shauna Masona przynosząc ściśle tajne informacje, blogerzy zaczynają zbierać siły. Wydarzenia ubiegłego roku to tylko wierzchołek góry lodowej.
Dzięki wiadomościom od dziewczyny wracają do poszukiwań. Chcą znaleźć tych, którzy przyczynili się do śmierci Georgii i wiszącego nad nimi wyroku. W czasie prowadzonego śledztwa odkrywają, że na całym świecie masowo giną ludzie z zespołem rezerwuałowym KA – podobnymi schorzeniami do tego, jakie zdiagnozowano u Georgii. Podążając tym szlakiem kojarzą coraz więcej faktów. Wygląda na to, że rozprzestrzenianie się epidemii KA nie jest czystym przypadkiem, a wywołuje je CZKC. Prowadzi to do wybuchu drugiego Powstania.

W tym tomie uwaga skoncentrowana jest na przeżyciach i odczuciach bohaterów. Autorka rozważa dylematy etyczne i moralne związane z zombie oraz prowadzeniem nad nimi badań – nie zawsze legalnych. Postacie przestają być super bohaterami.
Zaczynają mieć załamania, wątpić i zmagać się ze stratami przyjaciół.

Warto tutaj wspomnieć o Shaunie, który z jednej strony czuje ciężar dowodzenia ekipie Przeglądu Końca Świata wiedząc, że wszyscy na niego liczą, a z drugiej zmaga się ze stratą siostry. Pozostali bohaterowie borykają się z żałobą, oszustwem i życiem na krawędzi, co nie pozostaje bez konsekwencji. Bohaterowie nie dopuszczają do siebie myśli, że „może być jeszcze gorzej”,bowiem bardzo szybko okazuje się, że prawdziwe zagrożenie jest jeszcze przed nimi...

Powieść zawiera kilka zwrotów akcji, co może sprawiać wrażenie lekkiego zamieszania w fabule.
Sytuacja bohaterów potrafi się zmienić ze strony na stronę książki o 180 stopni. Przy takiej ilości zawirowań nie sposób odgadnąć jakie będzie zakończenie powieści. Szkoda, że nie mam ostatniej części tej serii, czekam na nią z niecierpliwością. Thriller „Deadline” jak najbardziej polecam.Za książkę dziękuje Wydawnictwu SQN.Tytuł: „Przegląd Końca Świata. Deadline”
Autor: Mira Grant
Wydawnictwo: SQN
Rok wydania: 2013
Stron: 504
Gatunek: Thriller


Ocena: 10/10

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście" - Jeff Kinney

Teraz napiszę o kolejnej książce dla milusińskich. Tym razem jest to „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”. Autorem jest Jeff Kinney. Powieść ma nieco ponad 200 stron.

Aktualności ! :)

Wczoraj miała miejsce premiera powieści wydanej przez Fabrykę Słów, jeśli ktoś z Was czyta książki tego autora to już jest w sprzedaży kolejna ;)


„Tak wygląda szczęście” Jennifer E. Smith

Każdy z nas ma unikalną definicję szczęścia, bowiem każdy człowiek przeżywa swój czas zupełnie inaczej. Inne są wybory, najszczęśliwsze chwile, inny sposób spędzania wolnego czasu. Dla mnie szczęściem są spokojne wieczory na świeżym powietrzu z dobrą kawą w ręce i szklanką wyśmienitej kawy obok. Pisanie recenzji, wierszyków, planowanie, wyobrażanie sobie przyszłości. Uważam, że warto cieszyć się każdą chwilą, błahostką, spotkaniem, sukcesem, przygodą z bohaterem z ulubionym bohaterem z ulubionej powieści. Targi, spotkania, ploteczki, głupie wymiany zdań z przyjaciółką, wspólne śpiewanie i oczywiście przyjemna lektura na początek i zakończenie dnia... tak wygląda szczęście.
A teraz przejdę do powieści, której główna bohaterka ma 17 lat i nazywa się Ellie. Mieszka w małej, nadmorskiej miejscowości, w stanie Maine. Sporadycznie wyjeżdża z tej niewielkiej mieściny, która przed sezonem letnim jest spokojna, lecz w wakacje robi się wszędzie gwarno z powodu przybywających zewsząd turystów.…